Tiesā iesniegts metālapstrādes uzņēmuma «KVV Liepājas metalurgs» maksātnespējas pieteikums, liecina informācija Maksātnespējas administrācijas mājaslapā.

Ar pieteikumu Liepājas tiesā vērsusies kompānija «Elme messer metalurgs». Maksātnespējas lieta ierosināta 16. decembrī. Par administrator plānots iecelt Andri Trokšu.

Liepājas tiesa maksātnespējas pieteikumu plāno izskatīt 29.decembrī un par tiesnesi nozīmēta Maija Jansone.

Akciju sabiedrība vērsusies tiesā pret maksātnespējas procesa administratoru Haraldu Velmeru saistībā ar maksājumiem vairāk nekā 500 000 eiro apmērā, vakar vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums «Panorāma».

Ar pretprasību pret «KVV Liepājas metalurgu» tiesā vērsies arī Velmers. Administrators norāda, ka, pēc viņa domām, domstarpībām nevajadzētu būt, jo runa ir par tām saistībām, kuras uzņēmās «KVV Liepājas metalurgs». Administrators atgādina, ka «KVV Liepājas metalurgs» bija apņēmies segt «Liepājas metalurga» izdevumus no 2014.gada decembra līdz aktīvu nodošanai «KVV Liepājas metalurgam», norādot, ka tādējādi uzņēmums patlaban tiesā apstrīd paša parakstīto vienošanos.

Nesamaksātā summa esot 550 000 eiro, kas ietver darbiniekiem izmaksātās algas, kā arī maksājumus piegādātājiem pamatražotnes uzturēšanai.

Ar «KVV Liepājas metalurga» vadību LTV vakar sazināties neesot izdevies.

Kā ziņots, akciju sabiedrības apgrozījums 2015.gadā ir vairāk nekā 73 miljoni eiro. Kopējais saražotās produkcijas apjoms sasniedz 200 000 tonnu, no kurām šogad realizēti 185 000 tonnu, informē uzņēmums.

2015.gadā kopumā uzņēmums nodarbināja vairāk nekā 550 strādājošo. Darba algās, ieskaitot nodokļus, samaksāti nepilni septiņi miljoni eiro. Lielākās izdevumu pozīcijas veido maksa par energoresursiem - četri miljoni eiro, tajā skaitā 1,2 miljoni eiro par obligātā iepirkuma komponentēm (OIK), vairāk nekā 3,5 miljoni eiro - par gāzi.

2015.gada februārī, kad uzņēmums pēc gandrīz divu gadu dīkstāves atsāka darbu, no jauna nācās iekarot arī zaudētos noieta tirgus un atjaunot valstu nacionālos sertifikātus. Šobrīd «KVV Liepājas metalurgs» savu produkciju realizē Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Vācijā, Islandē, Norvēģijā, Šveicē, Dānijā, Somijā, Alžīrijā, Krievijā (Kaļiņingradā). Ir saņemti Vācijas, Polijas, Somijas, Dānijas, Norvēģijas, Šveices un Latvijas produkcijas atbilstības sertifikāti, noslēgumam tuvojas sertifikācijas process Lielbritānijā.

Uzņēmuma paziņojumā teikts, ka, par spīti katastrofālajai tirgus situācijai metalurģijas nozarē, «KVV Liepājas metalurgs» šogad spējis ne tikai atsākt ražošanu, bet stabilizēt ražošanas apjomus, optimizēt ražošanas izmaksas un energoresursu patēriņu, efektivizēt pārdošanas procesus. Ir izdevies noslēgt jaunus, ekonomiski izdevīgākus iepirkumu līgumus, kas ļauj lētāk iepirkt izejvielas. Kaut arī finansiāli «KVV Liepājas metalurgs» 2015.gadu noslēgs ar ievērojamiem zaudējumiem, tomēr šogad veiktās pozitīvās iestrādnes, aktīvais darbs pārdošanā un uzņēmuma darbinieku entuziasms ļaujot cerēt, ka uzņēmums, saņemot arī valsts atbalstu, nākamgad spēs turpināt darbu smagajos tirgus konjunktūras apstākļos, pārvarēt grūtības un nostiprināt savu vietu tirgū.

Tomēr Liepājas mērs Uldis Sesks trešdien LNT raidījumā «900 sekundes» norādīja, ka «KVV Liepājas metalurgs» uz trīs nedēļām - līdz 10.janvārim - pārtrauks ražošanu. Sesks izteicās, ka tendences globālajā tirgū metalurģijā pašreiz nav labvēlīgas un uzņēmumam «iet kā pa viļņiem».

«Elme Messer metalurgs» ražo medicīniskās un industriālās gāzes, kuras izmanto metalurģijā, metālapstrādē, pārtikas rūpniecībā, elektronikas ražošanā un citur. Uzņēmums nodrošina «KVV Liepājas metalurgu» ar tehnisko skābekli.

Kompānija pērn strādāja ar 104 tūkstošu eiro apgrozījumu un 1,449 miljonu eiro zaudējumiem. «Elme Messer metalurgs» pieder Igaunijas uzņēmumam «Elme Messer Gaas».

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams