Lai arī ir noslēdzies «Vienotības» frakcijas un valdes balsojums par partijas līderi Solvitu Āboltiņu kā iespējamo premjera amata kandidāti, arī šis politiskais spēks nesteigsies oficiāli izvirzīt savu kandidatūru premjera amatam.

Partijas ģenerālsekretārs Artis Kampars aģentūrai LETA sacīja, ka «Vienotības» valde tuvākajās dienās pārrunās situāciju valdes sēdē - iekšējā balsojuma rezultātus, Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) lēmumu turpināt neuzņemties iniciatīvu, nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) ultimātu.

ZZS lēmumu «ieturēt pauzi» un nenosaukt savu kandidātu šodien, kā šīs politiskais spēks iepriekš solījis, Kamprars nosauca par «klasisko kūleni ZZS izpratnē». Kā pieļāva Kampars, tas saistīts ar to, ka ZZS nav pārliecības, ka kāds no šī politiskā spēka potenciālajiem premjera amata kandidātiem varētu gūt vairākuma atbalstu. Šī esot «ZZS taktiskā spēle» - «padarīt duļķaino ūdeni vēl duļķaināku», komentēja «Vienotības» ģenerālsekretārs.

Savukārt «Vienotības» pusē viss esot «skaidrs» - partijas iekšienē izvirzīts viens iespējamais premjera amata kandidāts - partijas līdere Solvita Āboltiņa, noticis frakcijas un valdes balsojums. Tas nebija vienbalsīgs, bet Āboltiņa guvusi vairākuma atbalstu, un šo situāciju «Vienotība» pārrunās valdes sēdē, skaidroja Kampars.

Viņš norādīja, ka balsojums par «Vienotības» premjera amata kandidātu partijā ir noslēdzies, tomēr to vēl paredzēts pārrunāt valdes sēdē.

Kā ziņots, ZZS bija solījusi līdz 28.decembrim nosaukt savu kandidātu valdības vadītāja amatam, tomēr šodien ZZS nolēmusi «ieturēt pauzi» šajā jautājumā. ZZS joprojām paliek divi iespējamie premjera amata kandidāti - zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Saeimas deputāts Māris Kučinskis. Viņi abi esot pateikuši stingru «jā» iespējai kandidēt uz augsto amatu, žurnālistiem sacīja ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Vaicāts, kādas būs ZZS tālākās darbības, Brigmanis norādīja, ka, pirmkārt, jātiek skaidrībā, kas notiek ar «Vienotību».

Jau ziņots, ka demisionējusī Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) un seši «Vienotības» frakcijas deputāti - Ints Dālderis, Lolita Čigāne, Andrejs Judins, Aleksejs Loskutovs, Veiko Spolītis un Ilze Viņķele - ir nobalsojuši pret Āboltiņas kandidatūru premjerministra amatam. Savukārt pārējie «Vienotības» pārstāvji ir balsojuši par Āboltiņu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO