Krievijas prezidents Vladimirs Putins

Krievija trešdien liekulīgi paziņojusi, ka ūdeņraža bumbas izmēģinājums Ziemeļkorejā, ja tas tiks apstiprināts, būs «nopietns starptautisko tiesību pārkāpums».

«Ja šis izmēģinājums tiks apstiprināts, tad tas būs jauns Phenjanas solis ceļā uz kodolieroču attīstīšanu, kas ir kliedzošs starptautisko tiesību un esošo ANO Drošības padomes rezolūciju pārkāpums,» paziņoja Krievijas Ārlietu ministrija.

Ministrijas paziņojumā norādīts, ka šāds solis riskē pasliktināt situāciju Korejas pussalā, kur jau tā pastāv liels potenciāls militārai un politiskai konfrontācijai.

Maskava aicināja visas puses «izrādīt maksimāli lielu savaldību un atturēties no jebkādas rīcības, kas varētu novest pie nekontrolētas spriedzes palielināšanās».

Ārlietu ministrija apliecināja, ka Maskava atbalsta diplomātiskas sarunas spriedzes mazināšanai jautājumā par Ziemeļkorejas kodolprogrammu un aicināja drīzumā sākt dialogu, lai nodrošinātu mieru un stabilitāti reģionā.

Phenjana trešdien paziņoja, ka veikusi sekmīgu ūdeņraža bumbas izmēģinājumu.

Starptautiskā sabiedrība Ziemeļkorejas paziņojumu uztvērusi ar nosodījumu un skepsi, apšaubot, vai patiesi izmēģināta ūdeņraža bumba.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO