Meksikas varas iestādes svētdien sāka aizturētā narkotiku barona Hoakina Gusmana izdošanas ASV procesu, kā arī pauda vēlēšanos nopratināt amerikāņu aktieri Šonu Pennu par viņa slepeno tikšanos ar Gusmanu.

Sinaloas narkotiku karteļa vadītājs

Gusmans jūlijā izbēga no Mehiko štata Altiplano cietuma pa tuneli zem viņa kameras dušas.

Gusmans tika aizturēts piektdien pēc apšaudes ar jūras kājniekiem Losmočisas pilsētā Sinaloas štatā.

Pirms jūlijā notikušās Gusmana izbēgšanas no cietuma Meksikas prezidents Enrike Peņa Njeto bija atteicies viņu izdot ASV.

Meksikas ģenerālprokuratūra paziņoja, ka Interpola Meksikas aģenti svētdien ieradās cietumā, kur atrodas Gusmans, lai izpildītu divus aizturēšanas orderus viņa izdošanai.

Izsludināts meklēšanā vairākos ASV štatos

Meksika pērn saņēma ASV pieprasījumus izdot Gusmanu kā apsūdzēto dažādos noziegumos, tostarp narkotiku tirdzniecībā un slepkavībā. Gusmans ir izsludināts meklēšanā vairākos ASV štatos.

Izdošanas process var ilgt vairākus mēnešus,

bet ir gaidāms, ka Meksikas varas iestādes mēģinās to izdarīt iespējami ātrāk, paziņoja Meksikas federālo iestāžu amatpersona.

Pēc tiesnešu sprieduma par izdošanu Meksikas Ārlietu ministrijai ir jāpieņem lēmums, kuru Gusmans var pārsūdzēt. Viņa advokāts ir solījis «skarbu» juridisko cīņu, iespējams, pat līdz Augstākajai tiesai.

Nogādāts atpakaļ cietumā, no kura izbēga

Gusmans ir nogādāts atpakaļ tajā pašā cietumā, no kura viņš izbēga 11.jūlijā.

Varas iestādes uzskata, ka tas vēl arvien ir viens no drošākajiem cietumiem Meksikā.

Gusmans jūlijā izbēga no cietuma pēc 17 tajā pavadītiem mēnešiem.

Gusmans pirmoreiz tika aizturēts 1993.gadā Gvatemalā, bet 2001.gadā izbēga no cietuma Halisko štatā, paslēpies veļas ratiņos.

2014.gada februārī viņu vēlreiz sagūstīja jūras kājnieki, veicot reidu Sinaloas štata kūrortpilsētā Masatlanā.

Ir ziņots, ka Gusmana atrašanās vietu palīdzēja atklāt viņa tikšanās ar amerikāņu aktieri Šonu Pennu pērnā gada 2.oktobrī. Meksikas varas iestādes ir paziņojušas, ka grib nopratināt Pennu un meksikāņu aktrisi Keitu del Kastiljo, kura organizējusi šo tikšanos.

Gusmans bija ticies ar ASV aktieriem un producentiem cerībā uzņemt biogrāfisku filmu.

ASV žurnāls «Rolling Stone» sestdien savā interneta vietnē publicēja Penna interviju ar Gusmanu, kā arī 2.oktobrī uzņemtu attēlu, kurā redzams, kā Penns sarokojas ar izbēgušo narkobaronu.

«Es piegādāju vairāk heroīna, metamfetamīna, kokaīna un marihuānas nekā jebkurš cits pasaulē,» Gusmans sacīja intervijā Pennam.

«Man pieder zemūdeņu, lidmašīnu, kravas automašīnu un kuģu flote,» viņš piebilda.

Baltais nams paziņoja, ka Gusmana lielīšanās ar saviem panākumiem narkotiku tirdzniecībā «ir tracinoša».

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO