Fani Londonā piemin Deividu Boviju

FOTO: Reuters/ScanPix

Pēc ilgas cīņas ar vēzi 10. janvārī miris britu dziedātājs, mūzikas leģenda Deivids Bovijs (David Bowie). Vēl tikai pirms trim dienām, viņa 69. dzimšanas dienā klajā nāca Bovija jaunākais albums «Blackstar». Par rokmūzikas leģendas devumu pasaulei, viņa daiļrades raksturojumu un atmiņām TVNET dalās mūzikas žurnālists Uldis Rudaks un radio dīdžejs Artis Volfs.

Cauri visiem laikiem, vienmēr uzmanības centrā

Uldis Rudaks ir viens no populārākajiem mūzikas žurnālistiem Latvijā. Viņaprāt, Bovijs muzikāli ir ļoti labs: «Bovijs ir ievērojams ar savām pārvērtībām. Viņš muzicē no 1960. gadiem. Ejot cauri laikiem, vienmēr atradās uzmanības centrā.

Pēdējos gadus Bovijs centies radīt ko jaunu. Un, bez šaubām, ir ļoti nozīmīga persona rokmūzikā.

Vienmēr spējis pārsteigt

Artis Volfs ir Latvijas jauniešu sabiedriskā radio «pieci.lv» mūzikas dīdžejs. Viņš pauž, ka Bovijs ir mākslas cilvēks, ne tikai mūziķis: «Visu Bovija dzīvi var pielīdzināt mākslai. Viņš vienmēr spējis fascinēt ar katru savu jauno albumu. Un to es vienmēr novērtēju.»

Mēs varētu ilgi un dikti strīdēties, kas bija svarīgāks: «The Beatles», Deivids Bovijs vai grupa «The Rolling Stones». Bet man Bovija mūzika ir svarīga, jo tā ir daļa no manas bērnības atmiņām.

Zinot, kas notika, Bovija pēdējais albums «Blackstar» ir kā atvadu. It sevišķi pēdējā videoklipā var redzēt, kā viņš atvadās no pasaules. Viņš ir radījis mākslas darbu, jo arī viņa nāve patiesībā ir māksla.

***

Bovijs dzimis 1947. gadā Londonā. Viņš kļuva slavens 1972. gadā ar albumu «The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders From Mars». Mūziķis pieņēma ekscentrisko skatuves tēlu Zigijs Stārdasts, apvienojot rokmūziku ar teatrāliem skatuves tērpiem.

Pēc trim gadiem Bovija singls «Fame» sasniedza ASV mūzikas topa pirmo vietu.

Mūziķa slavenāko dziesmu vidū ir «Space Oddity», «Heroes», «Under Pressure», «China Girl» un «Life on Mars».

Mūziķa pēdējais albums «Blackstar» iznāca viņa dzimšanas dienā piektdien, 8. janvārī.

Bovijs pēdējoreiz uzstājās 2006.gadā labdarības koncertā Ņujorkā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO