Pēc sprādziena Stambulā Turcijas valdība uz laiku aizliegusi mediju pārraides. Turcijas Augstākā radio un televīzijas valde (RTUK) paziņojusi, ka rīkojumu parakstījis premjerministra vietnieks. Ziņu aģentūra DPA vēstīja, ka tās žurnālistam ir apgrūtināta piekļuve sprādziena vietai un ierobežotas iespējas fotografēt. Telekanāla CNN Turcijas dienests ziņoja, ka saskāries ar neskaidriem ierobežojumiem pārraidēm.

Sprādzienā Stambulā desmit bojāgājušie

Spēcīgā sprādzienā Turcijas lielākās pilsētas Stambulas centrā tūristu iecienītajā Sultanahmetas rajonā otrdien nogalināti desmit, bet ievainoti 15 cilvēki. Eksplozija izraisījusies, uzspridzinoties Sīrijas izcelsmes teroristam pašnāvniekam.

No desmit bojāgājušajiem deviņi ir vācieši.

«Es visstingākajā veidā nosodu teroraktu, ko sarīkoja Sīrijas izcelsmes spridzinātājs pašnāvnieks,» apliecināja Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans.

Premjerministrs Ahmets Davutoglu sacīja, ka par teroraktu atbildīgs ir džihādistu grupējums «Islāma valsts».

«Mēs esam konstatējuši, ka šo uzbrukumu pastrādājušais noziedznieks ir ārzemnieks, kurš ir «Daesh» (»Islāma valsts«) loceklis,» sacīja premjers.

Turcijas amatpersona apliecināja, ka deviņi bojāgājušie ir vācieši. Davutoglu telefoniski izteicis līdzjūtību Vācijas kanclerei Angelai Merkelei.

Pēdējais terorakts stiprinās Vācijas apņemšanos cīnīties ar starptautisko terorismu, sacīja Merkele.

«Šodien tas ir sitis Stambulu, tas ir sitis Tunisiju, tas jau ir sitis Ankaru,» preses konferencē Berlīnē sacīja kanclere.

Sprādziens noticis ap plkst.10.20 pie Teodosija obeliska - senās Ēģiptes pieminekļa, kuru Konstantinopolē uzstādīja Romas imperators Teodosijs. Obelisks atrodas tieši līdzās Zilajai mošejai.

Turcija atrodas trauksmes stāvoklī jau kopš 10.oktobra, kad divi teroristi pašnāvnieki uzspridzinājās Ankarā miera aktīvistu vidū, nogalinot vairāk nekā 100 cilvēkus. Ankaras terorakta sarīkošanā tika vainoti «Islāma valsts» džihādisti.

Turcijas varasiestādes pēdējo nedēļu laikā aizturējušas vairākus cilvēkus, par kuriem radušās aizdomas, ka viņi varētu būt «Islāma valsts» kaujinieki un atbilstoši amatpersonu teiktajam varēja būt plānojuši uzbrukumu Stambulā.

«Uzbrukuma stils - spridzinātājs pašnāvnieks un uzbrukums - tūristu grupa - rosina domāt, ka tas bija džihādistu uzbrukums,» izsakoties par otrdienas teroraktu, ziņu aģentūrai AFP sacīja Rietumu diplomāts.

«Ja tas tā ir, tā ir zīme, ka «Daesh» nolēmusi uzbrukt Turcijas valstij,» viņš piebilda.

«Islāma valsts» ir sagrābusi plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, kur cenšas ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludinājusi tur «kalifātu» un pastrādājusi neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.

Grupējums arī sācis nostiprināties un izplesties Lībijā.

«Islāma valsts» uzņēmusies atbildību par novembrī Parīzē notikušo slaktiņu, kurā tika nogalināti 130 cilvēki.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO