Ar teroristu tīklu «Al Qaeda» saistītu islāmistu kaujinieku uzbrukumā viesnīcai un restorānam Rietumāfrikas valsts Burkinafaso galvaspilsētā Vagadugu nogalināti vismaz 26 cilvēki no 18 valstīm, bet Burkinafaso valdības un Francijas spēku kopīgā operācijā atbrīvoti 126 ķīlnieki.

Burkinafaso iekšlietu ministrs Simons Kompaore apstiprināja, ka 12 stundas pēc uzbrukuma sākuma gan viesnīca, gan restorāns ir atbrīvoti, izglābjot 126 ķīlniekus.

Burkinafaso komunikāciju ministrs Remī Dandžinū paziņoja, ka sākotnējais bojāgājušo skaits ir 26 un valstī ir izsludinātas trīs dienu sēras. Savukārt Francijas Ārlietu ministrija paziņoja, ka bojāgājušo skaits ir 27 un «apmēram 150 ir ievainoti».

Kompaore teica, ka uzbrukumā nogalināti «trīs džihādisti - arābs un divi melnādaini afrikāņi». Anonīms avots drošības struktūrās teica, ka ir nogalnitāti četri džihādisti, no kuriem divas bija sievietes.

Francijas Ārlietu ministrija apstiprināja, ka upuru vidū ir viena Francijas pilsone.

Sestdien Burkinafaso Iekšlietu ministrija arī paziņoja, ka piektdien valsts ziemeļos esošajā Barabules reģionā Nigēras un Mali robežas tuvumā nolaupīti divi Austrijas pilsoņi. Austrijas Ārlietu ministrija gan nespēja to nekavējoties apstiprināt.

Uzbrukums četrzvaizgžņu viesnīcai «Splendid Hotel» sācies piektdien ap astoņiem vakarā. Kaujinieki aizdedzinājuši pie viesnīcas esošās automašīnas, iebrukuši viesnīcā un saņēmuši tajā ķīlniekus. Viesnīcā izcēlies ugunsgrēks, un liesmas apņēmušas arī tās galveno ieeju.

Burkinafaso valdības spēki kopā ar Francijas specvienību sestdienas naktī iegāja viesnīcā un sāka pretuzbrukumu, un ir atbrīvojuši 126 ķīlniekus, tostarp Burkinafaso darba ministru Klemānu Savadogo, un 33 no atbrīvotajiem ir nogādāti slimnīcā, aģentūrai AFP pastāstīja Burkinafaso komunikāciju ministrs Remī Dandžinū. Francijas specvienība ir pastāvīgi dislocēta šajā Rietumāfrikas valstī.

Noticis uzbrukums arī restorānam, kas atrodas pretī viesnīcai, un tā darbinieks telefoniski pastāstīja, ka tajā nogalināti vairāki cilvēki, taču nevarēja nosaukt precīzu nogalināto skaitu. Vēlāk Burkinafaso iekšlietu ministrs Simons Kompaore aģentūrai AFP teica, ka ugunsdzēsēji uz restorāna terases redzējuši desmit līķus.

Vēlāk Kompaore paziņoja, ka «uzbrukumi viesnīcai «Splendid Hotel» un [pretējā ielas pusē esošajam restorānam] «Cappuccino» ir beigušies. Tomēr uzbrukums turpinās viesnīcā «Hotel Ybi«», kas atrodas blakus «Splendid Hotel».

Par uzbrukumu viesnīcai uzņēmies grupējums «»Al Qaeda» islāmiskajā Magrebā», paziņoja ASV bāzētā islāmistu interneta vietņu novērošanas organizācija SITE.

Internetā izplatītajā «»Al Qaeda» islāmiskajā Magrebā» paziņojumā teikts, ka «brāļu modžahedi» no šī grupējuma «iebrukuši vienas no Burkinafaso galvaspilsētas lielākajām viesnīcām restorānā, tagad ir [tur] nostiprinājušies, un sadursmes ar reliģijas ienaidniekiem turpinās».

Pēc SITE rīcībā esošās informācijas, uzbrucēji ir no Burkinafaso kaimiņvalstī Mali bāzētā grupējuma «Al Murabitun» («Sargi»), kas ir «»Al Qaeda» islāmiskajā Magrebā» atzars un kura līderis ir Mohtars Belmohtars.

Kāds aculiecinieks pastāstīja, ka redzējis četrus uzbrucējus, kas bijuši arābi vai baltādainie, un kam galvās bijuši turbāni.

Francijas nacionālās aviokompānijas «Air France» lidmašīna, kas bijusi ceļā no Parīzes uz Vagadugu, novirzīta uz Burkinafaso kaimiņvalsti Nigēru.

Viesnīcā «Splendid Hotel», kurā ir 147 numuri, bieži apmetas ANO darbinieki.

«»Al Qaeda» islāmiskajā Magrebā» arī uzņēmās atbildību par 20. novembrī notikušo uzbrukumu viesnīcai «Radisson Blu» Mali galvaspilsētā Bamako, kurā tika nogalināti 20 cilvēki, tai skaitā 14 ārvalstnieki.

Pēdējā laikā pasaulē ir pastiprinājušies islāmistu teroristu uzbrukumi.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO