TVNET turpina rakstu sēriju par aktīvo un ekstrēmo atpūtu un sportu ziemā Latvijā. Šoreiz TVNET komanda kāpj uz sniega dēļa jeb snovborda. «Aptuveni 80% jauniešu labāk izvēlas snovot, nevis slēpot,» stāsta Žagarkalna īpašnieks Juris Žagars, kaut snovborda popularitāte Latvijā aizvien straujāk sarūk - ar katru gadu vairāk un vairāk.

TVNET snovo

Ņemot vērā lielo rosību uz kalna vēl pirms kalna darba laika sākšanās, TVNET dodas parunāties ar vienu no Latvijā labākajiem un pieredzējušākajiem snovbordistiem Jāni Daļecki, kas vēlāk parāda snovošanas pamatelementus. Viņš ar milzu traktoru veido snovborda trasi iesācējiem, pēcāk profesionāļiem. Pašam ir vairāk nekā 10 gadu pieredze šajā ekstrēmajā sporta veidā, ir lauzis vairākkārt muguru un citus kaulus. Vārdu sakot, lietpratējs un profesionālis šajā jomā.

Ar smaidu un prieku Jānis TVNET stāsta, ka kalna slēpošanas trase, aktīvi strādājot, tiks pabeigta divu dienu laikā.

Kaut Iesācēju trase, ko būvē, ir samērā laidena un bez tramplīniem, tās lejasgalā ir divas slaidošanas vietas. Un, kaut tā vēl ir tapšanas procesā, Daļeckis parāda pāris paraugdemonstrējumu jeb triku.

Pēc trases pabeigšanas Jānis būvēs trasi profesionāļiem: «Mēs garantējam kvalitāti. Esam ielikuši lielu enerģiju, lai katram snovbordistam būtu šeit (Žagarkalnā) ko darīt un interesanti.»

Daļeckaprāt, ekstrēmā industrija Latvijā ir pieklususi. Agrāk bija lielāks bums (vairāk snovotāju). Šobrīd populārāk ir pašiem snovot vai frīstailot uz ielām, izpildīt dažādus strītelementus (triki uz ielām, pilsētās).

No visiem tikai viena trešdaļa izvēlas sniega dēli

Žagarkalna īpašnieks un radošā personība Juris Žagars atklāj, ka no kopējā kalnu viesu skaita 30% izvēlas snovbordu un ar katru gadu šis procents krītas. Tikmēr no kopējā jauniešu skaita uz kalna četras piektdaļas izvēlas kāpt uz sniega dēļa, nevis slēpēm.

Snovborda popularitāti pasaulē mazina ekstrēmais ziemas sporta veids – frīstails. Arī Latvijā snovbordisti labāk frīstailo, nevis snovo uz kalna.

Braukt ar sniega dēli nav viegli. Ir jāprot novērtēt savas spējas, stāsta Žagars: «Es atceros, bija viena meitene, kas, iepriekšējā dienā tikko iemācījusies braukt ar snovbordu, nākamajā dienā devās uz tramplīnu. Viņa, protams, ārkārtīgi smagi krita. Bet pirmie vārdi, kad nāca pie samaņas, bija: vai es drīkstēšu mēģināt vēlreiz?!»

Žagars šo sauc par stomatoloģijas efektu: «Pat vistrakākajam sportistam neienāks prātā pašam sev mēģināt labot zobus. Tāpat man liekas, ka ir pilnīgs stulbums neņemt treneri, instruktoru, mācoties braukt ar snovbordu vai kādus tā elementus.»

Salīdzinot ar Rīgai tuvāk esošajiem slēpošanas kalniem, Žagarkalnā ir mazāk cilvēku un tas ir īpaši piemērots ģimenēm ar bērniem. Vienlaikus kalna stāvākā trase ir uzbūvēta garāka, kas ļauj izbaudīt ātrumu un slēpošanu ar asākām izjūtām.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO