Bērnu slimnīca izvērtējusi skaļo gadījumu ar puisēnu no Bauskas, kuru naktī ar vēdersāpēm un augstu temperatūru ārsts neuzņēma slimnīcā un sūtīja mājās. Pēc 37 stundām tajā pašā slimnīcā zēnam jau operēja iekaisušu aklo zarnu. Vadība mediķa vainu notikušajā nesaskata, taču veikusi pārrunas ar darbiniekiem par to, kā runāt ar vecākiem. Tomēr lietai vēl nav pielikts punkts, jo to izskatīs Veselības inspekcijā, trešdien vēstīja LTV «Panorāma».

Nepilnus četrus gadus veco puiku un viņa mammu uz slimnīcu «ātrie» naktī atveda no Bauskas. Zēnam bija augsta temperatūra un sāpēja vēders. Ārsts apskatīja, iztaustīja, iedeva zāles temperatūras mazināšanai un teica, ka mamma ar puiku var doties prom.

Mamma sūdzībā raksta, kā tas notika: «Plkst. 1 naktī. Kur mums iet? No ārsta dzirdēju – nav aklā zarna.»

Māsiņa visbeidzot mammu pavadīja uz Vecāku māju, bet viņa nākamajā rītā atgriezās slimnīcā un pieprasīja, lai zēnu uzņem. Pagāja diennakts novērošanas nodaļā, un izrādījās, ka zēns steigšus jāoperē.

Slimnīcā trešdien, 10.februārī, izvērtēja notikušo un

vadība mediķa vainu vai nolaidību nesaskata.

Arī tas, ka puisēnu atveda ātrā palīdzība un viņam bija augsta temperatūra un vēdersāpes, neesot iemesls stacionēšanai.

Aklā zarna esot iekaisusi vēlāk, un, tiklīdz tas atklāts, zēns operēts.

Tonakt tādu pazīmju nebija, apgalvo Bērnu slimnīcas valdes locekle Zane Straume.

Ja zēns būtu no Rīgas, nevis Bauskas, viņš, visticamāk, būtu devies mājās un nākamajā dienā atkal nonāktu slimnīcā, skaidro mediķi.

Neatliekamās palīdzības nodaļā nonāk aptuveni 200 bērnu ik dienas. 70% no viņiem būtu jādodas pie ģimenes ārsta, nevis uz slimnīcu. Tāpēc ārsti un māsas esot ļoti noslogoti un nevarot veltīt pietiekami laika un uzmanības tiem smagi slimajiem bērniem, kuriem tas tiešām nepieciešams. Nevar parādīt arī Vecāku māju un izstāstīt, kā sagaidīt rītu, ja naktī nav iespējams doties mājup.

Pēc notikušā ar mediķiem vēlreiz pārrunāts tas - kā runāt ar vecākiem. Taču šai lietai nav pielikts punkts, jo arī Veselības inspekcija reaģējusi uz publiskoto sūdzību. «Gadījums ir šausmīgs, taču jāvērtē abas puses,» saka Veselības inspekcijas vadītāja Aija Mežsarga.

Pērn Veselības inspekcija saņēmusi 1600 sūdzību. Par Bērnu slimnīcu no tām bija astoņas. Nevienā gadījumā ārstu vaina nav atklāta. Taču lielāko daļu sūdzību skata Bērnu slimnīca pati.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams