Latvijas valstspiederīgie sprādzienā, kas norisinājās Turcijas galvaspilsētas centrā, nav cietuši, apliecināja Ārlietu ministrijas preses sekretārs vēstnieks Raimonds Jansons.

Viņš apliecināja, ka ministrija ir sazinājusies ar Latvijas vēstniecību Turcijā un pašlaik nav pamata domāt, ka kāds Latvijas valstspiederīgais būtu cietis sprādzienā.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) Latvijas vārdā asi nosodīja Turcijā notikušo terora aktu un izteica visdziļāko līdzjūtību tās tautai.

Jau ziņots, ka trešdien spēcīgs sprādziens nograndis pie armijas transportlīdzekļu kolonnas Turcijas galvaspilsētas Ankaras centrā, nogalinot 28 cilvēkus un ievainojot 61, vēsta vietējie mediji. Turcijas tieslietu ministrs Bekirs Bozdags paziņojis, ka notikušais ir terorakts.

Kā paziņoja Ankaras gubernators Mehmets Kiličars, eksplodējusi mīnēta automašīna un sprādziens bijis vērsts pret garāmbraucošu armijas transportlīdzekļu konvoju. Kā pavēstīja Turcijas armijas Ģenerālštābs, sprādziens bijis vērsts pret transportlīdzekli ar armijas personālu.

Sprādziens bijis dzirdams daudzviet Ankarā, un no eksplozijas vietas paceļas melnu dūmu stabs. Netālu no eksplozijas vietas atrodas gaisa spēku galvenā mītne un parlamenta ēka.

Pēc sprādziena premjerministrs Ahmets Davutolu atcēlis braucienu uz Briseli. Viņa vizīte bija iecerēta laikā, kad Briselē notiks Eiropas Savienības (ES) līderu samits, kur viena no galvenajā tēmām būs imigrācijas krīze.

Ankarā notikušā terorakta dēļ atcelts ceturtdien Briselē paredzētais 11 ES dalībvalstu un Turcijas minisamits par bēgļu krīzi.

Sarunas bija paredzētas pirms ES līderu samita un tajās piedalītos 11 ES dalībvalstu līderi un Turcija, lai apspriestos, kā no Turcijas pārvietot Sīrijas bēgļus.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO