Saglabājoties aizdomu ēnai, viena no partijas «Vienotība» līderiem Dzintara Zaķa iecelšana nozīmīgos amatos nebūs iespējama, intervijā Latvijas Radio teica «Vienotības» ģenerālsekretārs Artis Kampars.

Viņš uzsvēra, ka balsu pirkšana vēlēšanās ir ļoti smags noziegums, tādēļ nepieciešama ļoti rūpīga izmeklēšana, lai noskaidrotu, vai tā ir notikusi un vai Zaķis tajā ir bijis saistīts.

Ja politiķa saistība ar balsu pirkšanu tiks pierādīta tiesā, tad vissmagākās konsekvences esot neizbēgamas - tā esot kriminālatbildība un šādi precedenti Latvijā jau esot bijuši.

«Vienotība» esot ieinteresēta, lai šis gadījums pēc iespējas ātrāk un rūpīgāk tiktu izmeklēts, jo tas metot ēnu uz visu politisko situāciju kopumā.

Kampars neizslēdza iespēju, ja atklāsies vēl arī citi pārkāpumi vēlēšanās, un ja tie būs ietekmējuši vēlēšanu rezultātus,

varētu būt nepieciešams rīkot atkārtotas vēlēšanas.
1

Jau ziņots, ka Zaķis paziņoja par atkāpšanos no «Vienotības» Saeimas frakcijas vadītāja amata.

«Es redzu, ka pret mani tiek organizētas rupjas provokācijas, tas met ēnu uz «Vienotību», līdz ar to no frakcijas vadītāja pienākumu pildīšanas atkāpjos,» šodien pēc «Vienotības» frakcijas ārkārtas sēdes sacīja Zaķis.

Saeimas deputāta mandātu viņš neplāno nolikt, kā arī darbosies 12.Saeimā, kurā viņš ievēlēts. Politiķis neredz nekādu iemeslu, lai pašlaik noliktu deputāta mandātu: «Lai Drošības policija (DP) strādā. Esmu pārliecināts, ka jūs diezgan drīz redzēsiet, ka ar mani šajā lietā nekāda sakara nav».

Taujāts, kurš organizē provokācijas, Zaķis sacīja, ka viņam ir aizdomas par «Saskaņas centra» saistību ar to.

Zaķis arī plāno vērsties tiesībsargājošās iestādēs.
1

Frakcijas ārkārtas sēdi rosināja sasaukt vairāki deputāti, kuri, savstarpēji izrunājot šo lietu, vienojās, ka jāsasauc ārkārtas sēde, informēja frakcijas vadītāja vietniece Lolita Čigāne. Sēde sasaukta, lai izvērtētu publiski izskanējušās ziņas par iespējamu Zaķa saistību ar balsu pirkšanu Latgalē.

Liela frakcijas deputātu daļa uzskatīja, ka pieņemama rīcība ir atkāpšanās no frakcijas vadītāja amata. Čigāne apstiprināja, ka gadījumā, ja Zaķis neatkāptos pats, viņa uzstātu uz balsojumu par šo jautājumu.

Kā norāda deputāte, balsu pirkšana ir rupjš demokrātijas pamatprincipu pārkāpums. Ja valdošās partijas augstā amatpersona publiskajā telpā tiek saistīta ar šādu iespēju, tas ir pietiekami, lai šai augstajai amatpersonai būtu jāatkāpjas no sava amata.

«Vienotības» vadītāja Solvita Āboltiņa šodien ir komandējumā ārpus Latvijas, tomēr saskaņā ar Čigānes teikto «Āboltiņas kundze bija informēta un atbalstīja to frakcijas deputātu lēmumu, kuri vēlējās Zaķa kunga atkāpšanos».

Kopumā pēc vēlēšanām

«Vienotībā» vērojama ietekmes maiņa starp partijā pastāvošajām neformālajām grupām.
1

Līdz 11.Saeimas sasaukuma beigām frakcijas vadība uzticēta priekšsēdētāja vietniekiem Čigānei un Edvardam Smiltēnam.

Kā ziņots, Viļānu novada domes deputāts, vietējās slimnīcas valdes loceklis un «Vienotības» vietējās nodaļas vadītājs Juris Vidiņš otrdien vērsies DP ar lūgumu izvērtēt iespējamos balsu pirkšanas gadījumus Latgalē, lai panāktu Zaķa ievēlēšanu Saeimā.

Aģentūrai LETA Vidiņš stāstīja, ka viņa rīcībā esot atsevišķi fakti, kas liecinot par masveidīgu vēlētāju balsu pirkšanu atsevišķos Latgales novados. Par «vajadzīgo balsojumu» piedāvātās naudas summas svārstījušās no 5 līdz 40 eiro atkarībā no vietas, kur tikušas pirktas - «dziļos laukos» piedāvāti pieci eiro, tuvāk pilsētai maksa bijusi augstāka - līdz pat 40 eiro, stāstīja Vidiņš.

Vidiņš viņa rīcībā esošo informāciju par iespējamajiem vēlētāju balsu pirkšanas gadījumiem nosūtījis ierakstītā vēstulē DP.

Zaķis noliedz Vidiņa pārmetumus un uzsver, ka kampaņa bija godīga.

Arī partijas «Saskaņa» juristi plāno vērsties tiesībsargājošās institūcijās ar prasību izvērtēt Zaķa rīcību.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO