Grieķijas policija otrdien ir sākusi vest nelegālos imigrantus prom no valsts robežas ar Maķedoniju, jo tā padarījusi stingrākus robežšķērsošanas noteikumus.

Nelegālie imigranti bija apmetušies uz dzelzceļa sliedēm Idomeni apvidū pie robežas ar Maķedoniju.

Pirms rītausmas tur ieradās policija un tukši autobusi, aģentūrai «Reuters» pavēstīja kāds aculiecinieks.

No robežas Maķedonijas puses bija redzams, ka apmēram 600 imigrantus bija ielenkusi Grieķijas policija.

Idomeni atradās apmēram 1200 nelegālo imigrantu, vairums no tiem - Afganistānas pilsoņi un personas bez derīgiem ceļošanas dokumentiem.

Pirmdien šajā apvidū sākās drūzmēšanās, jo Maķedonijas varasiestādes robežas šķērsošanai imigrantiem pieprasīja papildu ceļošanas dokumentus.

Maķedonija ir paziņojusi, ka laiž cauri tikai Sīrijas un Irākas pilsoņus. Līdzīgu lēmumu ir pieņēmusi arī tās ziemeļu kaimiņvalsts Serbija.

Līdz šim arī Afganistānas pilsoņiem tika ļauts šķērsot Maķedonijas robežu.

Baidoties, ka Austrija slēgs savu robežu nelegālajiem imigrantiem, tā sauktā Balkānu migrācijas maršruta valstis ir ieviesušas pasākumus, lai nepieļautu imigrantu palikšanu to teritorijā. Šo pasākumu vidū ir ekonomisko migrantu neielaišana un stingrāka robežkontrole.

Pēdējo 12 mēnešu laikā «Balkānu maršrutu» šķērsoja vairāk nekā miljons nelegālo imigrantu. Gandrīz visi no tiem turpināja ceļu uz Vāciju un citām turīgajām Rietumeiropas valstīm.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO