Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-TB/LNNK aicina Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP) sniegt publiskus skaidrojumus, kāpēc izveidojusies situācija, ka nacionālās komerctelevīzijas spiestas pieņemt lēmumu par Nacionālās apraides pārtraukšanu un ko padome paveikusi, lai aizsargātu Latvijas informatīvo telpu, TVNET informēja nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-TB/LNNK aicina Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP) sniegt publiskus skaidrojumus, kāpēc izveidojusies situācija, ka nacionālās komerctelevīzijas spiestas pieņemt lēmumu par Nacionālās apraides pārtraukšanu un ko padome paveikusi, lai aizsargātu Latvijas informatīvo telpu.

Visi Latvijas valsts iedzīvotāji visā teritorijā bez maksas (nacionālajā apraidē) skatās četrus televīzijas kanālus. Divas sabiedriskās televīzijas - LTV 1 un LTV 7, un divas komerciālās televīzijas TV3 un LNT. Tās arī veido latvisko informatīvo telpu, kas ir būtiska valsts nacionālo interešu un nacionālās drošības sastāvdaļa.

Latvijas nacionālie kanāli maksā par apraidi lielu samaksu. Turpretī ārvalstu kanāli, kuri raida Latvijā, nemaksā neko. Gluži otrādi - kabeļtelevīziju operatori maksā ārvalstu kanāliem par to, ka viņi Latvijas informatīvo telpu izmanto citu valstu interesēs.

Šāda situācija ar negodīgu konkurenci citu valstu interesēs iznīcina Latvijas raidorganizācijas, kuras raida Latvijas publiskajā telpā.

Valstisku atbalstu Latvijas informatīvās telpas aizsardzībai vajadzētu nodrošināt Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP), kura acīmredzot ar šo pienākumu netiek galā.

Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-TB/LNNK aicina NEPLP sniegt skaidrojumu:

- Kāpēc nacionālās komerctelevīzijas spiestas pieņemt Latvijas iedzīvotājiem neizdevīgo lēmumu par Nacionālās apraides pārtraukšanu?

- Vai NEPLP apzinās, ka vietējie TV kanāli un to konkurētspēja ir ne tikai valsts interešu, bet arī nacionālās drošības jautājums?

- Kā novērst Latvijas kanālu diskriminējošo stāvokli iepretim ārvalstu televīzijām?

- Ko NEPLP savu pilnvaru laikā darījusi, lai aizsargātu Latvijas informatīvo telpu?

- Vai NEPLP apzinās savu pastāvēšanas jēgu un cik par tās darbību Latvijas iedzīvotāji maksā gada laikā?

Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-TB/LNNK aicina valdības kolēģus, 11. Saeimas deputātus un īpaši Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisiju atbildīgi iesaistīties Latvijas informatīvās telpas aizstāvībā un līdzšinējās NEPLP darbības izvērtēšanā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO