Viens no ātrākajiem rallija braucējiem Lielbritānijā, trīskārtējais šīs valsts čempions Marks Higinss ir ieradies Latvijā un ir kaujinieciski noskaņots pirms nedēļas nogalē paredzētā starta rallijā Kurzeme 2010.

"Esmu ieradies Latvijā, lai piedalītos rallijā Kurzeme. Braukšu ar MML sagatavoto Mitsubishi Lancer EVO X N4 grupas mašīnu un domāju, ka šīs būs labas sacīkstes. Nevaru vien sagaidīt startu," sacīja Higinss tūlīt pēc ierašanās. "Latvijā esmu bijis jau divas reizes, taču uz sacensībām esmu atbraucis pirmoreiz. Esmu arī daudz laba dzirdējis par ralliju Kurzeme - runā, ka tas ir ļoti ātrs, un esmu priecīgi satraukts."

Marks Higinss uz starta rallijā Kurzeme 2010 stāsies ar  kompānijas MML sagatavotu Mitsubishi Lancer EVO X, kas viņam ir maz pazīstams auto.

"Man līdzšinējā pieredze ar EVO X nav liela, jo Ķīnas čempionātā izmantoju EVO IX. Ar EVO X esmu braucis tikai vienu reizi Francijā, un man tas ļoti patika. Cerams, ka auto būs pietiekami ātrs. Cik man zināms, arī vietējie braucēji ir visai ātri. Man būs jāuzmanās," norāda Higinss. "Mums tuvākajās dienās paredzēti vairāki treniņi un testu sērijas, tostarp izmēģināsim jaunu balstiekārtu sadarbībā ar Ohlins inženieriem. Nākamās dienas izmantošu, lai aprastu ar mašīnu un gatavotos trases pierakstīšanai, kam būs ļoti liela nozīme."

Latvijas rallija braucēji Andis Neikšāns, Aivis Egle, Ivars Vasaraudzis

Zigismunds Zālmanis (Nikon)

Atbildot uz jautājumu, kā viņš vērtē savas izredzes cīnīties par vietu uz goda pjedestāla, Higinss uzsver, ka pagaidām vēl ir pāragri spriest par iespējamajiem rezultātiem.

"Man Kurzemes ātrumposmi ir sveši. Tie krasi atšķiras no Anglijas ceļiem, bet, tā kā esmu vairākas reizes braucis Somijā un uzskatu, ka ceļi šeit ir līdzīgi, domāju - būs labi. Ir pāragri runāt par iespējamajiem rezultātiem, pirms esmu redzējis trasi. Esmu šo to redzējis televīzijā, bet tas arī ir viss. Kaut kādu iznākumu varētu sākt prognozēt pēc trases pierakstīšanas, bet vispirms man arī kaut kas jāuzzina par saviem konkurentiem. Mēs brauksim, cik vien ātri varam, un es ceru, ka visā pasaulē iekrātā pieredze mums palīdzēs. Katrā ziņā mūsu nostāja pirms rallija ir braukt tik ātri, cik vien varam," - tā Higinss.

Tikmēr kompānijas MML pārstāvis Pēteris Spredzis šodien Radio 101 studijā notikušajā rallijam Kurzeme 2010 veltītajā preses konferencē sacīja, ka Higinsa rokās nodotais EVO X pēdējā gada laikā ir ļoti progresējis un britam ir visas iespējas izcīnīt uzvaru. Tai pašā laikā svarīgi atcerēties, ka konkurence par uzvaru absolūtajā vērtējumā būs visnotaļ sīva, jo uz Kurzemi dosies arī Latvijas ātrākie rallisti, tostarp divas Skandi rallija komandas WRC klases ekipāžas. Tāpat rallijā Kurzeme 2010 startēs WRC klases braucējs Georgs Gross no Igaunijas, Lietuvas ātrākie rallija piloti - Vītauts Šveds, Roks Lipeiķis, Dominiks Butvils, kā arī Ukrainas spēcīgākā rallija komanda - Mentos Ascania Racing Team.

Ar šo auto somu rallists Tonijs Gārdemeisters Liepājas pilsētas ātrumposmā vizinās Radio 101 un rallija Kurzeme 2010 organizētāju kopīgi rīkotā konkursa uzvarētāju

Zigismunds Zālmanis (Nikon)

Viens no Ukrainas komandas pārstāvjiem ir Oleksandrs Saļuks, kura vārds rallija pasaulē skaļi izskanēja šā gada pasaules autorallija čempionāta Turcijas posma laikā pēc 4,5 metrus augstā lēciena kādā no tramplīniem. Pēc rallija Kurzeme 2010 direktora Ulda Hmieļevska teiktā, Saļukam varētu patikt Vecpils ātrumposms, jo tajā esot sagatavots jauns tramplīns. "Testos pārbaudījām, ka, braucot ar 150 kilometriem stundā, auto var nolidot pat 20 metrus," preses konferencēs sacīja rallija direktors un piebilda, ka sacensību režīmā rallija mašīnu ātrums šeit var sasniegt pat 180 kilometrus stundā.

Ātruma festivāls Rallijs Kurzeme 2010 notiks augusta pēdējā nedēļas nogalē. Tas sāksies ar testa ātrumposmu jeb tā dēvēto shakedown Kalvenē 26. augustā, turpināsies ar diviem ātrumposmiem Liepājas ielās 27. augusta pievakarē un noslēgsies, kad sestdien, 28. augustā, būs aizvadīti atlikušie septiņi grants ātrumposmi.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams