Vairāki simti sīriešu un irākiešu nelegālo imigrantu pirmdien ar varu centās ielauzties Maķedonijā, uz kuras robežas uzsliets metāla žogs ar dzeloņdrāšu stieplēm. Robežsargi pret imigrantiem raidīja asaru gāzi.

Dumpī pie robežas iesaistījās simtiem imigrantu, kuri jau vairākas dienas iestrēguši Grieķijā pie robežas ar Maķedoniju. Viņu vidū bija arī sievietes un bērni.

Nekārtības izcēlās, kad imigrantu vidū izplatījās baumas, ka Maķedonija grasās ielaist valstī cilvēkus, lai tie varētu turpināt ceļu uz Rietumeiropas valstīm.

Migranti sāka nekārtības, kliedzot, lai robeža tiktu atvērta. Daļa pret nožogojumu meta akmeņus un mēģināja to šturmēt ar spēku. Maķedonijas policija lika lietā asaru gāzi, migrantus atvairot.

Humānās palīdzības organizācija «Médecins du Monde» pēcāk paziņoja, ka medicīniskā palīdzība pēc nekārtībām bija nepieciešama apmēram 30 cilvēkiem.

FOTO: AFP/LETA

Maķedonijas varas iestādes valstī katru dienu ielaiž tikai nelielu skaitu imigrantu, ļaujot viņiem šķērsot valsts teritoriju ceļā uz citām Eiropas valstīm.

Tomēr pie robežas pulcējas arvien lielāks skaits imigrantu un bēgļu nometnes ir pārpildītas.

Maķedonija paziņojusi, ka neļaus robežu šķērsot vairāk kā 580 imigrantiem dienā.

Nelegālo imigrantu Balkānu maršruta valstis piektdien paziņoja, ka neļaus ieceļot vairāk par 580 nelegālajiem imigrantiem dienā. Arī virkne citu valstu atjaunojušas robežkontroli un imigrantus uzņem krietni piesardzīgāk. Līdz ar to arvien lielāks skaits nelegālo imigrantu un bēgļu iestrēguši Grieķijā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO