Laila Brice, kura plašāk pazīstama ar cīņu pret meitas adoptēšanu angļu ģimenē, atkal nonākusi Lielbritānijas tiesībsargu redzeslokā. Brice nokļuvusi aiz restēm, jo no varas iestādēm slēpusi kādu jaunu sievieti ar mazu bērnu, pirmdien vēstīja LTV «Panorāma». Londonas Karaliskā tiesa nekādus komentārus nesniedz, un pagaidām zināma tikai Brices versija.

Brīvdienās tapa zināms, ka pirmdien, 29.februārī, plānota tiesas sēde Londonas Karaliskajā tiesā un ka Laila Brice tikusi arestēta piektdien. Tikai tiesas sēdes laikā atklājās, ka

Brice ir palīdzējusi kādai jaunai sievietei ar četrus mēnešus vecu bērnu, ļaujot padzīvot pie sevis kādu laiku.

Lai arī sieviete ar bērnu no vardarbīgā bērna tēva šobrīd slēpjas citur, britu policija uzskata, ka Laila Brice zina, kur bērns atrodas, taču nevēlas to atklāt tiesībsargājošajām institūcijām.

Tieši tādēļ arī Bricei nācās pavadīt trīs dienas aiz restēm.

«Es mēģināju palīdzēt māmiņai un domāju, ka jebkurš manā vietā būtu mēģinājis palīdzēt un rīkojies tādā pašā veidā.

Pēc Lielbritānijas likumiem viņi var aizsūtīt tevi uz cietumu vienkārši tikai tāpēc, ka viņi domā, ka tu esi piesaistīta pie bērna zagšanas vai... Es atvainojos, tas vispār... nu murgi,» saka Brice.

Uz tiesas sēdi bija ieradušās arī viņas atbalstītājas, kuras bija pārsteigtas par tiesas zālē notiekošo. «Viens no juristiem, es tā saprotu, izteica minējumu, ka klātesošie, kas bija Latvijas pilsoņi, arī varētu kaut ko zināt par pazudušo māti. Kaut gan mēs vispār nezinājām, kas ir noticis un kāpēc Laila ir arestēta,» stāsta Londonā dzīvojošā Ieva Strazdiņa.

Iespējams, ka pazudusī māte ar bērnu slēpjas kaut kur Lielbritānijā, jo pirms tam policijā viņai tika atņemti visi dokumenti, lai nevarētu izbraukt no valsts.

Tiesas sēde ilga aptuveni pusstundu, tās laikā izlemts pagaidām Lailu Brici atbrīvot.

Piektdien viņai šajā pašā tiesas ēkā ir jāierodas kopā ar savu advokātu, un tad tiesnesis izlems, vai Laila Brice tiks sodīta par informācijas slēpšanu vai ne.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams