Eiropadomes prezidents Donalds Tusks ceturtdien aicināja nelegālos ekonomiskos imigrantus nedoties uz Eiropu.

«Es vēlos vērsties pie visiem iespējamajiem ekonomiskajiem nelegālajiem migrantiem, lai no kurienes jūs būtu: nedodieties uz Eiropu. Neticiet kontrabandistiem. Neriskējiet ar savu dzīvību un naudu. Tas viss ir velti,» viņš paziņoja preses konferencē Atēnās pēc tikšanās ar Grieķijas premjerministru Aleksi Cipru.

«Grieķija vai jebkura cita Eiropas valsts vairs nebūs tranzītvalsts. Šengenas [zonas] noteikumi atkal stāsies spēkā,» piebilda Tusks.

«Grieķijas izslēgšana no Šengenas [zonas] nav ne mērķis, ne līdzeklis šajā krīzē. Grieķija ir daļa no Šengenas, eirozonas un Eiropas Savienības (ES) un tāda arī paliks,» uzsvēra Eiropadomes prezidents.

Tuskam pēc Grieķijas apmeklēšanas ir paredzēts doties uz Turciju, lai turpinātu runāt par nelegālās imigrācijas krīzi. Ceturtdien viņam valsts galvaspilsētā Ankarā ir paredzēta tikšanās ar Turcijas premjerministru Ahmetu Davutoglu, bet piektdien Stambulā - ar prezidentu Redžepu Tajipu Erdoanu.

Briselē 7.martā notiks ES un Turcijas samits, kas būs veltīts nelegālās imigrācijas krīzei.

Šogad Eiropā ieradušies teju 120 000 nelegālo imigrantu, bet pērn - 1,2 miljoni.

Lielākā nelegālo imigrantu daļa necenšas palikt pirmajās Eiropas Savienības valstīs, kuras viņi sasniedz - Itālijā vai Grieķijā -, bet dodas tālāk uz Vāciju, kur valsts patvēruma meklētājiem nodrošina dāsnus pabalstus un sociālās garantijas.

Tusks decembrī atzina, ka nelegālo imigrantu vidū tikai 30% ir Sīrijas kara bēgļi, pārējie ir ekonomiskie imigranti.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams