Portugālē pielikts trekns punkts vienai no skaļākajām, skandalozākajām un ilgākajām tiesas prāvām valsts vēsturē saistībā ar bērnu seksuālo izmantošanu. Tiesa nav attaisnojusi nevienu no pedofilijā apsūdzētajiem, un šo personu vidū ir arī sabiedrībā pazīstamas personas - bijušais vēstnieks un kāda televīzijas zvaigzne.

Portugāles tiesa pēc sešus gadus ilgušajām sēdēm, kurā tika uzklausītas gandrīz 1000 aculiecinieku un ekspertu liecības, neesot attaisnojusi nevienu no septiņiem lietā apsūdzētājiem un par pierādītu atzinusi 32 nepilngadīgu bērnu seksuālu izmantošanu un viņu piegādi pedofiliem, piektdien informē LNT ziņas.

Jau kopš 2002.gada šī skandalozā lieta ir piesaistījusi milzīgu sabiedrības uzmanību, jo septiņas personas tika apsūdzētas par pedofilu tīkla radīšanu, lai seksuāli izmantotu Kasapijas bāreņu nama mazos iemītniekus, kad kādā nedēļas laikrakstā pirmo reizi parādījās pirmās bērnu liecības. Toreiz deviņi bērni paziņoja, ka valsts bāreņu nama šoferis un dārznieks Karlušs Silvinu viņus ir seksuāli izmantojis. Pēc šīm liecībām drošāki kļuva arī citi bērni un, šokējot valsti, cits pēc cita nāca klajā ar jaunām apsūdzībām. Šobrīd cietušie bērni ir vecumā no 16 līdz 22 gadiem.

53 gadus vecais Silvinu ir vienīgais, kas tiesas prāvā, kas sākās divus gadus pēc šiem paziņojumiem, atzina savu vainu. Viņam uzrādīta apsūdzība 600 epizodēs par bērnu izvarošanu un piegādi bagātiem klientiem. Pārējie seši apsūdzētie, kuru vidū ir pazīstams TV raidījumu vadītājs un producents, bijušais vēstnieks, kā arī divi ārsti un bāreņu nama bijusī direktore, savu vainu noliedz. Pagaidām pilns sprieduma teksts nav pieejams, bet ir skaidrs, ka notiesātajiem ieslodzījumā būs jāpavada līdz 10 gadiem.

Skatīt pievienoto video

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams