No šodienas Latvijas nacionālās lidsabiedrības AS "Air Baltic Corporation" ("airBaltic") izpilddirektora un valdes priekšsēdētāja amatā darbu sāks bijušais Ungārijas nacionālās lidsabiedrības "Malev" vadītājs Martins Gauss.

Ilggadējais lidsabiedrības vadītājs Bertolts Fliks amatu pameta pēc ilgstošām aviokompānijas akcionāru nesaskaņām šā gada oktobra sākumā.

Gausu par piemērotāko kandidātu "airBaltic" vadītāja amatam apstiprināja kompānijas padome. Līgums ar Gausu noslēgts uz 12 mēnešiem ar iespēju lauzt līgumu, par to brīdinot mēnesi iepriekš.

Jaunā "airBaltic" prezidenta izvēlē tika piesaistīta profesionāla personāla atlases kompānija. Atlasē tika ņemti vērā nevis viens vai divi kritēriji, bet daudzi, un pēc tiem Gauss izrādījies labākais, iepriekš žurnālistiem norādīja "airBaltic" padomes priekšsēdētājs Gints Kiršteins.

Viņš arī teicis, ka viens no galvenajiem Gausa uzdevumiem būs kompānijas reorganizācija un caurskatāmas pārvaldes izveide. Iecerēts, ka jaunais "airBaltic" vadītājs vienpersoniski nevarēs pieņemt lēmumus un visi lēmumi būs jāpieņem valdē kolektīvi.

Gausa alga būs 19 500 lati mēnesī pirms nodokļu nomaksas, kas ir mazāk nekā Flika atalgojums, kas sasniedza 26 000 latu mēnesī.

Karjeru Gauss sāka 1992.gadā kā "Boeing 737" pilots, treniņu vadītājs un eksaminētājs kompānijā "Dba Luftfahrtgesellschaft". No 1995.gada viņš pārņēmis kompānijas menedžmenta funkcijas, bijis arī operatīvās darbības vadītājs un virszemes pakalpojumu departamenta vadītājs, bet no 2004. līdz 2007.gadam bija lidsabiedrības vadītājs.

Vācietis Gauss iepriekš vadīja "Malev", kuras nākotne patlaban ir neskaidra, jo, kā vēsta Ungārijas masu mediji, valsts nākamā gada budžetā neesot ieplānojusi finanšu palīdzības sniegšanu aviokompānijai. Tas nozīmējot, ka lidsabiedrība tiks pārdota vai arī tā varētu bankrotēt.

"Malev" Gauss vadīja divus gadus, pirms tam divus gadus viņš vadīja kompāniju "Cirrus Airlines", bet vēl pirms tam - Vācijas lidsabiedrību "Dba Luftfahrtgesellschaft", kur no pilota kļuva par lidsabiedrības vadītāju.

"airBaltic" valdē darbojas arī aviokompānijas operāciju vadības direktore Laila Odiņa un bijušais investīciju baņķieris Vitolds Jakovļevs.

Pēc tam, kad pagājušajā nedēļā no kompānijas padomes atkāpās Karls Ginters Solingers, valsts intereses tajā pārstāv trīs personas - "Latvijas Valsts radio un televīzijas centra" valdes loceklis Gints Kiršteins, Raitis Tukāns un Niks Bulmanis. Savukārt privātos akcionārus "airBaltic" padomē pārstāv "Latvijas Krājbankas" valdes loceklis Mārtiņš Zalāns un Krievijas pilsonis finansists Andrejs Kutasins.

Jau vēstīts, ka šā gada 3.oktobrī pēc vairāku mēnešu neskaidrības par "airBaltic" turpmāko attīstību un akcionāru savstarpējām nesaskaņām tika parakstīta vienošanās par nosacījumiem pamatkapitāla palielināšanai, Latvijas valstij un "Baltijas Aviācijas sistēmām" (BAS) lidsabiedrībā ieguldot 153 miljonus eiro (107,1 miljonu latu). Saskaņā ar "airBaltic" akcionāru vienošanos tika izbeigts valstij neizdevīgais akcionāru līgums.

Patlaban, lai veiktu nepieciešamos ieguldījumus, tiek gaidīts valdības pieaicinātā konsultanta "Prudentia" ziņojums par akcionāru vienošanos izpildi.

"Air Baltic Corporation" ir dibināta 1995.gadā. Aviokompānijas galvenie akcionāri ir Latvijas valsts (52,6%) un "Baltijas Aviācijas sistēmas" (47,2%). "Baltijas Aviācijas sistēmas" vienādās daļās pieder bijušajam lidsabiedrības vadītājam Bertoltam Flikam un Bahamās reģistrētajai kompānijai "Taurus Asset Management Fund Limited".

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO