Latvijas Izglītības darbinieku arodbiedrība pieprasījusi Izglītības ministrijai nekavējoties risināt pedagogu algu jautājumu jaunajā mācību gadā. Arodbiedrība saņemot nepārtrauktas skolotāju un skolu direktoru pretenzijas par neskaidro situāciju, kādu algu viņi saņems par darbu šogad. Turpretim Izglītības ministrijā šajā lietā saskata vien vētru ūdensglāzē, jo pēc nedēļas būšot gatavs lēmums par naudas sadalījumu.

Pieņem voluntārus lēmumus

Šobrīd pār Latvijas Izglītības darbinieku arodbiedrību veļas neziņas pilnu jautājumu lavīna par darba samaksas jautājumiem, jo izglītības pārvaldes vēl nevarot apstiprināt pedagogu tarifikāciju algu aprēķiniem. Arodbiedrības pārstāve Baiba Bašķere LNT ziņām paudusi skolotāju neapmierinātību par neskaidrību, cik tad liela summa seko skolēnam, kā šo naudu dalīt un kāda galu galā būšot pedagogu darba samaksa jaunajā mācību gadā.

Noskaidrojies, ka nepieciešamā tarifikācija netiekot apstiprināta attiecīgo normatīvo dokumentu trūkuma dēļ. Tas ir pamatdokuments, pēc kā vadās novadu pašvaldības, nosakot pedagogu darba samaksu. Valsts finansējums līdz novadiem neesot nonācis, kaut gan jau zināms skolēnu skaits, kas mācības šogad sākuši.

Līdz ar to novadu izglītības pārvalžu vadītāji šobrīd pieņemot, pēc Bašķeres secinātā, „voluntārus lēmumus, drusku riskējot paši ar saviem lēmumiem, veidodami pedagogu darba samaksu pēc aptuvenām summām”.

Koķes izteikumi - vieglprātīgi

Arodbiedrībā uzsver, ka pamatīgas neskaidrības izraisījis Izglītības ministres Tatjanas Koķes vieglprātīgais un bezatbildīgais paziņojums. Ministre esot informējusi, ka naudas apmērs, kas sekos skolēnam, būs 700 lati vai pat vairāk. Turpretim arodbiedrības aprēķini liecinot, ka šī summa paliekot nemainīga – 650 lati.

„Protams, ka noteikti šo lielo neskaidrību izraisījis arī Izglītības ministres paziņojums par 700 latiem un vairāk, kas seko skolēnam, kaut gan faktiski šajos pirmajos četros mācību gada mēnešos nauda, kas seko skolēnam, ir nemainīga, tāda pati kā pagājušajā mācību gadā,” norāda arodbiedrības pārstāve Bašķere.

Arī pamatskolas „Rīdze” direktore Antra Žukovska LNT ziņām apliecina, ka ministrijai vajadzētu likmes aprēķināt savlaicīgāk, lai neradītu skolotājos nevajadzīgu spriedzi un šos lielos gaidīšanas svētkus par algu apmēriem. Jau augustā esot tikpat kā skaidrs skolēnu skaits, no kā ir atkarīga pedagogu samaksa.

Ministrijā bez stresa

Savukārt Izglītības ministrijā LNT ziņas gūst skaidrojumu, ka stresa neesot un nevajagot taisīt vētru ūdensglāzē. Līdz piektdienai, 10.septembrim, vēl tiekot precizēts skolēnu skaits un lēmums par naudas sadali būšot sagatavots nedēļas laikā.

Izglītības Ministrijas valsts sekretārs Mareks Gruškevics skaidro: „Tādējādi pēc nedēļas pedagogiem būs pieejams pilnīgi precīzs sadalījums, arī skolu direktoriem, pašvaldību vadītājiem, cik tad īsti naudiņas septembrī pienākas. Un šobrīd nav nekāda pamata bažām, ka skolotāji varētu nesaņemt savus avansus septembra divdesmitajos datumos.” Pēc ministrijas aprēķiniem iznāk, ka jaunajā mācību gadā algas nebūšot mazākas, tās dažos gadījumos varētu būt pat lielākas.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams