Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) sasauktajā ārkārtas sēdē šo ceturtdien viens no aktīvākajiem dalībniekiem bijis Ventspils mērs Aivars Lembergs. Saistībā ar valsts budžeta konsolidāciju Lembergs piesauca Afganistānu un kategoriski pieprasīja neaiztikt pašvaldības, vēstīja LNT ziņas.

Ar dažādu slaidu un tabulu palīdzību Ventspils mērs Aivars Lembergs centies pārliecināt, ka pēdējos gadus tieši pašvaldības ir centušās dzīvot taupībā, kamēr valsts tēriņi pat dziļākajos krīzes brīžos bijuši neproporcionāli lieli.

Lembergs savā uzrunā klātesošajiem ārkārtas sēdē visai emocionālos toņos pieminēja Latvijas dalību starptautiskajā misijā Afganistānā un šim mērķim tērētos līdzekļus.

"Afganistāna! Dāņi aizgāja, kāpēc mēs nevaram aiziet kopā ar viņiem? Jūs domājat, ka mēs tos musulmaņus iemācīsim dzīvot savādāk, kas dzīvo feodālismā? Kurš tam tic, ka Afganistānā pēc gada, diviem vai desmit būs demokrātija? Kurš? Paceliet roku! To uzskatīs par trako! Bet mēs tērējam šiem mērķiem 12 miljonus gadā. Kāda velna pēc? Un tāpēc mums vajag konsolidēt budžetu uz pašvaldību rēķina. Neaiztieciet pašvaldības! Tērējiet savu valsts budžeta naudu, tad tas ir cits stāsts un tur parlamentā ņematies. Neaiztieciet pašvaldību naudu Afganistānā.”

Jau vēstīts, ka pašvaldības pauž satraukumu par budžeta konsolidācijas sekām un izsaka bažas, ka uz to rēķina valdība vēlas ieekonomēt vismaz 40 miljonus latu. LPS dome nolēma valdībai prasīt iedzīvotāju ienākuma nodokli nākamgad dalīt sekojošā proporcijā: 84% novirzīt pašvaldībām un 16% - valstij. Šobrīd pašvaldības saņem 82% no ienākuma nodokļa.

Skatīt pievienoto video.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO