Vairāki desmiti cilvēku svētdien piedalījušies protesta akcijā pie Ukrainas vēstniecības Maskavā un apmētājuši to ar olām, vēstīja aģentūra «Interfax».

Aktīvisti klieguši «rokas nost no mūsu diplomātiem» un turējuši rokās plakātus un Krievijas karogus.

Pirms protesta akcijas sākuma Krievijas policija pastiprināja vēstniecības apsardzi.

Akcijas laikā neviens cilvēks aizturēts netika.

Jau vēstīts, ka, pieprasot Ukrainas pilotes Nadijas Savčenko atbrīvošanu, simtiem protestētāju svētdien Kijevā sapulcējās pie Krievijas vēstniecības, kuru apmētāja ar akmeņiem, izsitot vairākus logus.

Krievijas Ārlietu ministrija Ukrainai ir iesniegusi protesta notu.

34 gadus vecā Savčenko Krievijā tiek tiesāta apsūdzībās par divu Krievijas žurnālistu slepkavību.

Pilote, kas savu vainu noliedz, ceturtdien pieteica badastreiku, atsakoties gan no pārtikas, gan ūdens.

Krievijas apbruņotie promaskaviskie kaujinieki sagūstīja Savčenko 2014.gada 17.jūnijā brīdī, kad viņa netālu no Luhanskas palīdzējusi no kaujas lauka aiznest ievainotos karavīrus, skaidro viņas advokāti. Drīz pēc tam kaujinieki aizveduši Savčenko no Ukrainas uz Krieviju, kur nodevuši varasiestādēm.

Sākumā viņa tika apsūdzēta līdzdalībā divu Krievijas žurnālistu nāvē Ukrainas Luhanskas reģionā. Vēlāk apsūdzība tika pārkvalificēta uz smagāku - Savčenko tika tieši apsūdzēta žurnālistu nogalināšanā.

Savčenko savu vainu noliedz, un decembra beigās viņas advokāti iepazīstināja ar dokumentiem, kas liecina, ka brīdī, kad žurnālisti iekļuva mīnmetēju ugunī, Savčenko jau atradās promaskavisko kaujinieku gūstā, kas viņu vēlāk aizveda uz Krieviju.

Gan Ukraina, gan rietumvalstis aicinājušas Maskavu Savčenko atbrīvot, taču Putins paziņojis, ka viņš nevarot iejaukties tiesas darbā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO