2012.gadā netiek plānotas būtiskas nodokļu izmaiņas, tai skaitā samazināto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmju atcelšana, atkārtoti šodien uzsvēris finanšu ministrs Andris Vilks (V).

Kā informēja Finanšu ministrijā, Vilks un ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, meklējot efektīvākos risinājumus, kā sekmēt tālāko ekonomisko izaugsmi un reizē veikt 2012.gada valsts izdevumu samazināšanu, ir vienisprātis, ka Latvijas ilgtspējīgas attīstības un iedzīvotāju labklājības pamats ir Latvijas uzņēmumu konkurētspēja un iedzīvotāju nodarbinātība.

"Līdz ar pastāvīgu uzņēmējdarbības vides pilnveidošanu, jau iesāktajiem un jaunajiem uzņēmējdarbības atbalsta instrumentiem uzņēmumu konkurētspējai nozīmīga ir prognozējama nodokļu politika, tāpēc ir svarīgi noteikt paredzamas nodokļu likmes, neieviest jaunus nodokļu objektus, kā arī būtiski nepalielināt nodokļu kopējo slogu. Esmu pārliecināts, ka visi valdības locekļi apzinās, ka nodokļu politikas stabilitāte ir būtiskākais, kas šobrīd nepieciešams valstij, valsts ekonomikai un ārvalstu investoriem, tāpēc 2012.gadā netiek plānotas būtiskas nodokļu izmaiņas, tai skaitā samazināto PVN likmju atcelšana," sacījis Vilks.

Motivēs jauniešus un bezdarbniekus

Apzinoties, ka nākamā gada valsts budžeta izstrāde šobrīd ir valdības uzdevums numur viens, kas jāpaveic tuvākajās nedēļās, abi ministri ir vienisprātis, ka paralēli jāsāk priekšlikumu izstrāde, kā motivēt uzņēmumos nodarbināt jauniešus bez iepriekšējas darba pieredzes un bezdarbniekus.

"Koalīcijas partneri valdības deklarācijā ir vienojušies par kopīgiem un vienotiem mērķiem Latvijas iedzīvotāju nodarbinātības palielināšanai. Uzskatu, ka radoši un iniciatīvas pilni jaunieši, kuriem vēl nav darba pieredzes, kā arī bezdarbnieki, kuriem ir vēlme apgūt jaunas iemaņas un jaunu arodu, ir viena no Latvijas uzņēmumu iespējām aizpildīt vakantās darbinieku vietas un kāpināt ražošanas un eksporta apjomus. Nolūkā motivēt uzņēmējus, kas pieņem darbā ilgstošos bezdarbniekus un jauniešus bez iepriekšējās darba pieredzes, valdība apņēmusies ieviest stimulus sociālās apdrošināšanas iemaksu vai uzņēmuma ienākuma nodokļa atlaides veidā," sacījis Pavļuts.

Tāpēc jau valsts budžeta 2012.gadam un Valdības Rīcības plāna izstrādes laikā Ekonomikas, Finanšu un Labklājības ministrijas eksperti, uzņēmēji un sociālie partneri sāks diskusiju, lai kopā rastu efektīvāko un fiskāli neitrālāko risinājumu uzņēmēju motivēšanai un ilgstošo bezdarbnieku skaita mazināšanai, atzīmējis ministrs.

Jau ziņots, ka valdība šodien pulcējusies uz ārkārtas sēdi par 2012.gada valsts budžetu.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams