Vācijā bāzētā Team X-Raid uz nākamā gada Dakāras sacensībām dosies visai kuplā skaitā - uz starta izies veselas astoņas ekipāžas, no kurām piecas startēs ar MINI Countryman, bet trīs ar X3 sacīkšu mašīnām.

Pie MINI automobiļu stūres sēdīsies deviņkārtējais Dakāras rallijreida uzvarētājs Stefans Petransels, Silk Way 2011 uzvarētājs Kšištofs Golovčiks, 2004. gada Dakāras uzvarētājs motociklu klasē Nani Roma, divkārtējais FIA rallijreidu pasaules kausa ieguvējs Leonīds Novickis, kā arī mazāk zināmais portugāliešu sportists Rikardo Lils dos Santos.

MINI piedalījās arī šā gada Dakāras sacensībās. Vienīgo īpaši sagatavoto auto pilotēja Gerlēns Šišerī, taču franču sportistam finišu sasniegt nebija lemts, jo viņš treniņu laikā atpūtas dienā pamanījās savu kaujas auto sadauzīt.

Foto: x-raid.de

Ar BMW X3 Dakārā brauks vācietis Štefans Šots, čīlietis Boriss Galafuličs un krievs Aleksandrs Miroņenko.

Var atzīmēt, ka X-Raid komandai ir labas izredzes tikt pie uzvaras Dakāras sacensībās, kas nu jau trīs gadus notikušas nevis Āfrikas kontinenta tuksnešos, bet gan Dienvidamerikā, jo konkurentu faktiski nav. Tā kā Volkswagen pēc trim secīgām uzvarām ar Race Touareg ir pieņēmis lēmumu pievērsties citiem sporta veidiem, tostarp pasaules autorallija čempionātam (skat. resursus), X-Raid pozīcijas var apdraudēt vienīgi daži privātie braucēji.

2012. gada Dakāras rallijreids sāksies 1. janvārī Mar del Platā Argentīnā un turpināsies divas nedēļas, kuru laikā sportistiem nāksies šķērsot Andu kalnu grēdu un planētas sausāko reģionu Atakamas tuksnesī, Čīlē. Pēc veiktiem vairāk nekā 9000 kilometriem sportisti Dakāras sacensību finišu Peru galvaspilsētā Limā sasniegs 15. janvārī.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams