Oktobrī sāks vērienīgu Rīgas reklamēšanas kampaņu, lai pievilinātu tūristus braukt uz Latviju rudens un ziemas periodā. Rīgas Tūrisma attīstības birojs arī šogad par iekārdināšanas simboliem izvēlējies Ziemassvētkus un Jauno gadu.

No oktobra līdz novembrim Rīgu ar jaunu sparu reklamēs astoņās valstīs - Somijā, Zviedrijā, Dānijā, Norvēģijā, arī Vācijā un tepat kaimiņvalstīs Igaunijā, Lietuvā un Krievijā. Jaunā Rīgas reklamēšanas kampaņa šajās valstīs izmaksās 700 tūkstošus latu.

Akcentēs Rīgas egli

Ziemassvētku un Jaunā gada tematika būs galvenais akcents, lai piesaistītu tūristus pakot čemodānus braucienam uz Latviju. Rudens un ziemas kampaņā liels akcents būs likts uz Rīgas egli, jo tieši pirms 500 gadiem dzimusi pirmā pasaulē rotātā Ziemassvētku egle.

Rīgas eglei esot krietni cienījamāks vecums nekā, piemēram, Lapzemes Santa Klausam vai vācu automašīnai, dāņu nāriņai vai slavenajam krievu multfilmas varonim Čeburaškam. Tāpēc nosvinēt šo nopietno Rīgas egles jubileju šogad aicināti arī ārvalstu viesi.

Rīgas Tūrisma attīstības biroja valdes priekšsēdētājs Bertolds Fliks, skaidrojot astoņu valstu izvēli reklāmas kampaņai, LNT ziņām norāda: „Mēs potenciāli izvērtējām, kur visvairāk varam atrast tūristus. Nauda ir nauda, un mēs gribam par katru iztērēto latu atvest vairāk tūristu. Vērtējam, cik liela ir interese par Latviju, kādas ir transporta iespējas atkļūšanai uz Latviju.”

Viesnīcas gatavas tūristiem

Pirmā „Live Rīga” reklāmas kampaņa notika 2009.gadā, toreiz tā ļāvusi uzplaukt ziemas tūrisma sezonai. Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas vadītājs Jānis Naglis atceras: „Jutām, tur dominēja Krievijas tirgus, viņi labi tērēja naudu – Jaunajā gadā, Ziemassvētkos un arī krievu Jaunajā gadā un Ziemassvētkos. Mums tie bija tādi divi pīķi, kas ievērojami uzlaboja šo ziemas periodu.”

Toreiz Rīgas reklamēšana devusi necerēti pozitīvus rezultātus, gluži tāpat kā nākamās kampaņas šā gada pavasarī Lieldienās un vasaras sezonā, kad tūristu skaits esot būtiski palielinājies. Pēc aizvadītās karstās sezonas viesnīcas un restorāni esot gatavi ar jaunu sparu uzņemt tūristus. Viesnīcas steigs istabiņās paveikt nelielus kosmētiskos remontus, bet ēstuves - mainīt ēdienkarti. Naglis piebilst, ka svarīgi esot,  „lai tūristiem, kas te atbrauks, būtu ko darīt, ne tikai salt pie egles, bet būtu virkne pasākumu”.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams