Veselības inspekcija lūgumu vērtēt divu ārstu rīcību saistībā ar palīdzības nesniegšanu mazam bērnam ar apendicītu nosūtījusi Zemgales priekšpilsētas prokuratūrai, pastāstīja inspekcijas vadītāja Aija Mežsarga.

Informācija nosūtīta prokuratūrai, lai tā vērtētu, vai ārstniecības personu darbība vai bezdarbība atzīstama par noziedzīgu nodarījumu.

Veselības inspekcija lūgs Valsts policiju kriminālprocesā vērtēt divu ārstu rīcību, nesniedzot palīdzību slimam bērnam no Bauskas, vakar vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums «Panorāma».

Mežsarga raidījumam

norādīja uz šajā gadījumā konstatētiem rupjiem veselības aprūpes pārkāpumiem vairākās epizodēs.

«Jau pirmajā epizodē ķirurgs neveic nekādu izmeklēšanu, nenozīmē ultrasonogrāfiju, lai apstiprinātu diagnozi, bērnu ievieto Vecāku mājā, nevis observācijas nodaļā. Pat nākamajā dienā, kad viņš beidzot tiek pie ārsta, analīzes ir dramatiskas. Taču arī otrais ķirurgs nepieaicina speciālistu, lai precizētu diagnozi,» skaidroja Mežsarga.

Iesaistās policija

Veselības inspekcija neatklāj ķirurgu vārdus, bet LTV rīcībā esošā informācija liecina, ka pirmajā vakarā zēnu apskatījis ķirurgs Ģirts Aleksejevs. Otrā dienā aprūpi veikusi viņa kolēģe. Tagad abu mediķu darbību vērtēšot policija.

«Šodien tiek gatavota vēstule, lai viņus sauktu pie kriminālatbildības. Jāņem vērā, ka cietušais bija mazs bērns, bezpalīdzīgs bērns. Un tas ir nepieļaujami,» raidījumam sacīja Mežsarga.

BKUS ar lēmumu nesteidzas

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS) vēl nav saņēmusi Veselības inspekcijas (VI) atzinumu, kurā konstatēta ārsta nolaidība, aģentūrai sacīja slimnīcas preses sekretāre Dace Preisa.

«Veselības inspekcija vēl nav iepazīstinājusi BKUS ar savu slēdzienu. Tikko slēdziens tiks saņemts, slimnīcas vadība ar to detalizēti iepazīsies un lūgs paskaidrojumu klīnikas vadībai, kas veica sākotnējo pārbaudi un pārkāpumus nekonstatēja. Pirms iepazīšanās ar Veselības inspekcijas slēdzienu nevaram komentēt tālākās darbības saistībā ar šo lietu,» sacīja Preisa.

Pati slimnīca nekādus pārkāpumus nekonstatēja

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca nekonstatēja pārkāpumus ārsta rīcībā, pret kuru tika ierosināta pārbaude saistībā ar kādas mātes sūdzību par, iespējams, neprofesionālu un paviršu rīcību, izmeklējot bērnu.

Kā informēja slimnīcas pārstāve Dace Preisa, veicot pārbaudi, kas tika ierosināta pēc saņemtās sūdzības no pacienta mātes par, iespējams, neprofesionālu ārsta rīcību slimnīcas neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļā, secināts, ka neatliekamās medicīniskās palīdzības posmā ārsts rīkojies, balstoties uz bērnu ķirurģijā noteiktiem pamatprincipiem, un akūta vēdera aina nav tikusi konstatēta. Attīstoties akūtam apendicītam, savlaicīgi tikusi veikta operācija.

Ārsts: tās ir tikai gāzes

Mamma ar bērniņu slimnīcā nakts laikā bija ieradusies no Bauskas. Bija aizdomas par apendicītu un 39 grādu temperatūra, taču dežurējošais ķirurgs, pat īsti neizmeklējot, viņus raidīja mājās, jo tā esot tikai vēdera pūšanās. Bērna vēderiņu viņš pataustīja vien trīs reizes un teica, lai brauc mājās.

Tā kā bija nakts vidus, ārsts sākotnēji piedāvāja mātei ar bērnu gaidīt koridorā, kamēr kāds atbraukšot pakaļ. Informācija par to, ka slimnīcā ir arī Vecāku māja, kur šādos gadījumos varētu pārnakšņot, netika sniegta. Tikai tad, kad māte paziņoja, ka gaitenī nepaliks, viņi tikuši ievietoti Vecāku mājā.

Analīzes un pārbaudes tikušas veiktas no rīta, kad māte ar bērnu atkal vērsās pie slimnīcas ārstiem. Problēmas ar aklo zarnu tika atklātas tikai trešajā sonogrāfijā. Bērns galu galā tika operēts tikai tad, kad aklā zarna jau bija plīsusi.

Sīkāk par notikušo var lasīt šeit:

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams