Vācu auto būves uzņēmums Porsche izlaidis ļoti retu auto, kurš par godu piecdesmito gadu 356 Speedster vabolītei nodēvēts par 911 Speedster un tiks izlaists tikai 356 eksemplāros.

Pirmajā brīdī būtiskas atšķirības no standarta Porsche 911 kabrioleta pamanīt ir grūti, taču patiesībā tās ir diezgan būtiskas. Proti, vējstikls ir par 60 milimetriem zemāks un krietni slīpāks, aiz divvietīgā kokpita ir divi nelieli izvirzījumi, bet zem tiem atrodas manuāli uzlokāms un nolokāms jumts, kurš paceltā veidā esot pilnīgi taisns. Tāpat Porsche atzīmē, ka klasiskās piedziņas automobilim ir arī citādāka aizmugurējās daļas konstrukcija, kas salīdzinājumā ar standarta 911 ir par veseliem 44 milimetriem platāka.

911 Speedster, ko prezentēs Parīzes auto izstādē, ir apgādāts ar 3,8 litru sešu cilindru bokserdzinēju, kurš attīsta 408 ZS jeb par 23 ZS vairāk nekā Carrera S. Motora vilkmi aizmugurējiem riteņiem novada standartā uzstādītā septiņu pakāpju Porsche Doppelkupplungsgetriebe. Kā minēts Porsche izsūtītajā preses relīzē, principā šajā auto ir iekļauts viss papildaprīkojums, tostarp arī aktīvie amortizatori un keramisko bremžu sistēma.

Atskatoties vēsturē, var atzīmēt, ka 356 Speedster tika izlaists 1953. gadā kā modeļa Porsche 356 sportiskā versija ar kausveida sēdekļiem, plastmasas sānu logiem, kā arī šaurāku, mazliet ieliektu vējstiklu. Pēc tam 911 Speedster tika izlaists 1988. gadā, kā arī 1993. un 1994. gadā. Kopš tā laika Speedster automobilim ir arī double bubbles izvirzījumi uz jumta ielocīšanai paredzētās nišas vāka.

Automobiļa cena atbildīs tā statusam - Vācijā Porsche 911 Speedster maksās 201 682 eiro.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO