Grieķijā kravas automašīnu šoferi bloķējuši galvenos autoceļus ap galvaspilsētu Atēnās. Šoferi tādējādi protestē pret jauno transporta likumu, kas paredz reformas kravu pārvadājumu industrijā, ko pieprasa starptautiskie aizdevēji.

Tā kā auto kravu pārvadājumi ir viena no noslēgtākajām profesijām Grieķijā, jaunas licences netiekot izsniegtas jau gandrīz 40 gadus. Licences šobrīd kontrolējot paši kravas auto vadītāji. Tās, kas ir pieejamas, tiek pārdotas par iespaidīgām naudas summām.

Tāpēc Grieķijas valdība vēlas šo sistēmu mainīt, lai palielinātu konkurenci kravas pārvadājumu nozarē. Ar lielu balsu pārsvaru, parlamenta locekļi trešdien nobalsoja par likuma izmaiņām. Grieķijas transporta ministrs Dimitris Repass parlamentā paziņoja: "Ja šīs izmaiņas nenotiks, sektors turpinās būt problemātisks un bremzēs valsts attīstību. Pilsoņiem tiks laupītas viņu demokrātiskās tiesības strādāt tajā profesijā, kādā viņi vēlas."

Jau vairāk nekā nedēļu streiko vairākums kravas auto šoferu. Pēc trešdien parlamenta pieņemtā "par", kas nesīs jaunās izmaiņas nozarē, šoferi rīkojās radikāli un nepalika atbildi parādā. Daudzviet valstī tika bloķēti galvenie autoceļi, tā provocējot arī policijas iejaukšanos. Kravas auto šoferi uzskata, ka neesot godīgi ielaist šajā tirgū jaunus spēlētājus, kuriem atšķirībā no viņiem nebūs jāmaksā par licenci.

Skatīt pievienoto video

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams