Ar vienu roku Latvijā cīnās pret ēnu ekonomiku, ar otru roku – atbalsta. Šāda nostāja acīmredzot visai tīkama pašai galvenajai iestādei, kas atbildīga par ekonomisko situāciju un attīstību valstī. Izrādās, vairākus gadus Ekonomikas ministrijas telpās zeļ un plaukst skaistumkopšanas salons, kuru iecienījuši gan ministrijas darbinieki, gan viņu paziņu loks. Taču vairāki salona klienti LNT TOP10 apliecinājuši, ka kases čeks tur neesot izsniegts, kas pienāktos par legāli saņemtiem salona pakalpojumiem.

Darba laikā "uzfrišinās" salonā

Ekonomikas ministrijā kādā 6.stāva kabinetā jau vairākus gadus varot ne tikai saņemt friziera pakalpojumus, bet arī veikt manikīru un pedikīru. Šos pakalpojumus jo īpaši esot iecienījuši ministrijas darbinieki, turklāt aktīva pucēšanās un „uzfrišināšanās” notiekot darba laikā, tā svētdien informē TOP10.

Ministrijā sniegtos skaistumkopšanas pakalpojumus izmantojot tikai tie, kas par šīm piedāvātajām iespējām zinot, proti, - iestādes darbinieki, viņu draugi un radi, turklāt par šo „ekstru” ministrijā skaļi runāt neklājoties. TOP10 žurnāliste, interesējoties par pierakstu ministrijas skaistumkopšanas salonā, noskaidroja, ka manikīrs viņai tur izmaksātu 3 latus, pedikīrs – 6 latus, ar piebildi, ka ministrijā iespējams tikai „klasiskajā” stilā.

Žurnālistei Ekonomikas ministrijā strādājošā manikīre Ilze telefonsarunā akcentējusi: „Tur ministrijā viss elementāri, kas ir iespējams uz vietas – ne tur ir tādas telpas, ne iespējas. Man ir tikai pusstunda manikīram, stunda – pedikīram, ļoti ierobežots laiks, tur daudz gribētāju.” Savukārt, sazvanot frizieri Annu, sieviete uzreiz interesējusies, kas viņu ieteicis, un pēc tam laipni pastāstījusi, ka pirmdien un piektdien viņa parasti esot ministrijā un ierašanās ar tīriem matiem „būtu vēlams, no rīta dažreiz var nebūt karstā ūdens, tad tējkannu grūtāk sildīt.”

Klientiem neizsniedzot kases čekus

Ministrijas skaistumkopšanas salonā TOP10 novēroja, ka tur strādājot divas frizieres, kā arī manikīre Ilze. Pakalpojumu cenas, salīdzinot ar piedāvājumu salonos, ir zemas. Jau pieminētā friziere Anna ministrijā strādājot vairākus gadus. Filmējot ar slēpto kameru, TOP10 uzzināja, ka skaistumkopšanas salons Ekonomikas ministrijā īrējot telpas un esot līgums. „Tur ļoti vienkārši, vajag kādu, kas ir ieinteresēts. Ir ieinteresēts, izsit visu, juridiski visu izdara un viss,” vaļsirdīgi TOP10 „klientei” stāsta salona darbiniece.

Iekļūšanai Ekonomikas ministrijā nepieciešama speciāla caurlaide. Tāda frizierei ir, bet viņas klienti tās viegli var dabūt, atstājot kādu dokumentu pie sarga un piesakot, ka dodas uz 602.kabinetu. Darbiniece sarunā atklājusi, ka kādu laiku tur „vispār nevarēja nākt no ielas, kāds ņēma un izstāstīja, ar to pietika, ka nogrieza – astoņus mēnešus neviens nevarēja ienākt”. Darbiniece stāstījusi, ka pavisam likumīgi tur nevar darboties.

Vairāki Ekonomikas ministrijas skaistumkopšanas kabineta apmeklētāji TOP10 apliecinājuši, ka kases čeks neesot redzēts, kas tomēr legāli strādājošajiem šajā ministrijas salonā būtu bijis obligāti jāizsniedz klientam par sniegto pakalpojumu.

Kampars rausta plecus neziņā

Par Ekonomikas ministrijā piedāvātajiem pakalpojumiem izbrīnīts tagad esot ekonomikas ministrs Artis Kampars, kurš norāda, ka neesot zinājis, ka savā pakļautībā esošajā ministrijā var uztaisīt kādu smuku matu griezumu.

„Man tā ir pirmā dzirdēšana, ar mani tāda lieta nav saskaņota, tāpēc šodien – atgriežoties no vizītes Bauskā, valsts sekretāram pieprasīju paskaidrojumus. Pirmdien solījās sniegt, jo tā ir valsts sekretāra tiešā atbildība,” tā salona darbību TOP10 komentēja Kampars.

Tikmēr Ekonomikas ministrijā skaidro, ka līgums ar konkrētu pašnodarbinātu personu Annu, tātad frizieri, par telpu nomu noslēgts šā gada jūnijā. Mēneša maksa esot 15,66 lati. Taču šogad no samaksas viņa esot atbrīvota, jo par saviem līdzekļiem solījusies izremontēt kabinetu, kurā strādājot. Pašu līgumu ministrija gan atteicās TOP10 žurnālistei parādīt.

Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Pūce norādījis, ka „Ekonomikas ministrijai kā visiem gādīgajiem saimniekiem nodots pārvaldībā valsts īpašums”, tāpēc tiek nomātas telpas: LMT remontdarbnīcai, augšējās telpas - frizierim. Ministrijā esot telpas, kuras netiek izmantotas, tiek iznomātas par tirgus cenu. Pūce pats apgalvoja, ka ministrijā frizieri neapmeklējot.

Sudraba pārbaudīs "mini salonu"

Pati friziere gan apgalvoja, ka ministrijas telpās strādājot vairākus gadus, turpretim valsts sekretārs Pūce apgalvo, ka līgums ar viņu par telpu īri noslēgts tikai šā gada jūnijā, tāpēc noprotams, ka visu šo laiku Ekonomikas ministrijas telpās notikusi nelegāla uzņēmējdarbība. Turklāt kases čeku neizsniegšana ir vēl viens nopietns arguments nelegālai uzņēmējdarbībai Ekonomikas ministrijas paspārnē.

Kampars TOP10 solīja šo situāciju noskaidrot, un, ja izrādīsies, ka šeit ir pārkāpumi, tad sekošot „ļoti asa reakcija”, līdz pat tam, ka tikšot atlaisti darbinieki, kuri pieņēmuši šādu lēmumu.

Par Ekonomikas ministrijā esošo "mini salonu" un tajā sniegtajiem pakalpojumiem izbrīnīta ir arī Valsts kontroliere Inguna Sudraba, tādēļ tas tikšot pārbaudīts.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams