Maķedonijas armija pirmdien apturējusi vairākus simtus nelegālo imigrantu, kas valstī bija iekļuvuši no Grieķijas, robežu šķērsojot nelegāli, no notikumu vietas vēsta ziņu aģentūras AFP reportieris.

Robežu nelikumīgi šķērsojuši vairāk nekā 700 nelegālo imigrantu, kas līdz šim Grieķijā mitinājās Idomeni nometnē, pavēstīja Maķedonijas Iekšlietu ministrija.

Kādi 20 žurnālisti, kas bija devušies pāri robežai kopā ar imigrantiem, Maķedonijā nogādāti Gevgelijas pilsētas policijas iecirknī, pavēstīja AFP reportieris, kurš bija šajā žurnālistu grupā.

Imigranti pierobežas zonā Grieķijas pusē gāja pa laukiem un šķērsoja upi, šādi apejot uz robežas uzslietu nožogojumu un iekļūstot Maķedonijā.

Tomēr tur

robežpārkāpējus ielenca armijas karavīri un lika viņiem apsēsties.
Pēc visa spriežot, karavīru mērķis ir organizēt robežpārkāpēju atgriešanos Grieķijā.

«Vairāk nekā 700 migrantu nelegāli iekļuva [Maķedonijā] no Grieķijas. Policija un Maķedonijas armijas pārstāvji īsteno pasākumus, lai viņus nogādātu atpakaļ Grieķijā,» teikts Maķedonijas Iekšlietu ministrijas paziņojumā.

«Policija un armija arī strādā pie tā, lai uzlabotu drošību vietās, kur bija novērotas lielas migrantu grupas, kas šķērsoja robežu,» norādīja ministrijā.

Kopš pagājušajā nedēļā Maķedonija pilnībā slēdza robežu nelegālajiem imigrantiem, šis ir pirmais masveidīgais robežas pārkāpšanas gadījums.

Februārī aptuveni 300 nelegālo imigrantu mēģināja ar varu ielauzties no Grieķijas Maķedonijā, tomēr Maķedonijas policija, lietā liekot asaru gāzi, šo uzbrukumu atvairīja.

Grieķijā Idomeni nometnē pie robežas ar Maķedoniju patlaban iestrēguši vairāk nekā 12 000 imigrantu.

Maķedonijas Iekšlietu ministrija iepriekš pirmdien ziņoja, ka divi vīrieši un sieviete, domājams, imigranti, kas mēģinājuši nelegāli iekļūt Maķedonijā, atrasti noslīkuši pie Grieķijas robežas.

Šogad Eiropā ieradušies 130 000 nelegālo imigrantu, bet pērn - 1,2 miljoni.

Lielākā nelegālo imigrantu daļa necenšas palikt pirmajās Eiropas Savienības valstīs, kuras viņi sasniedz - Itālijā vai Grieķijā -, bet dodas tālāk uz Vāciju, kur valsts patvēruma meklētājiem nodrošina dāsnus pabalstus un sociālās garantijas.

Nelegālo imigrantu vidū tikai 30% ir Sīrijas kara bēgļi, pārējie ir ekonomiskie imigranti, decembrī atzina Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO