Tukumā ceturtdien svinīgi ielikts pamatakmens jaunajai „Skonto Plan Ltd” metālapstrādes rūpnīcai, kurā tuvākajā nākotnē paredzēts nodarbināt vismaz 100 darbinieku.

Ražos medicīnas aprīkojumu

Jaunajā rūpnīcā, kuru plānots atklāt 2011.gada jūnijā, izgatavošot izstrādājumus no nerūsējošā tērauda un alumīnija loksnēm. Iecerēts ražot tieši medicīnisko aprīkojumu: medicīnas iestāžu mēbeles, slimnīcu gultas, skapīšus, ratiņus un tamlīdzīga veida produkciju.

Uzņēmums „Skonto Plan Ltd” jau 1992.gadā Tukumā uzbūvēja alumīnija konstrukciju ražošanas rūpnīcu. Svinīgajā dienā ceturtdien, iemūrējot jaunās metālapstrādes rūpnīcas pamatakmeni un vēstījumu kapsulā, „Skonto Plan Ltd” valdes loceklis Guntis Rāvis LNT ziņām atzīst: „Domāju, ka Latvijas ekonomikai ir svarīgi, lai šādu uzņēmumu būtu vairāk, un tas ir mūsu mērķis - ražotājiem jārada gan jaunas darba vietas, gan pievienotā vērtība un nodokļi valstij.”

Vajadzēs kvalificētu darbaspēku

Tukumā kopumā ražo četras rūpnīcas, un jaunā ražotne būs piektā pilsētā. Jaunās rūpnīcas būvniecībā plāno ieguldīt 3 miljonus eiro, savukārt eksportam paredzēts novirzīt 90% no saražotās produkcijas. Tur paredzēts nodarbināt 100 darbiniekus. Tukuma pilsētas domes priekšsēdētājs norādījis, ka šīs jaunās darbavietas pilsētai būšot pamatīgs atbalsts sociālās spriedzes mazināšanai.

„Jebkura pašvaldība var būt lepna un priecīga, ka tāds uzņēmums atrodas mūsu teritorijā,” uzsver Tukuma domes priekšsēdētājs Juris Šulcs. Pie tam Šulcs esot pārliecināts, ka šādas uzņēmēju un investīciju aktivitātes Tukumā radot stabilitāti, tomēr jāņem vērā - būs vajadzīgi arī kvalificēti darbinieki. Pilsētas vadītājs norāda, ka Tukumā sākot trūkt kvalificētu strādnieku, tādēļ iedzīvotājiem esot „jābūt gataviem izglītoties vai pārkvalificēties”.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams