Prokrieviskais blogeris Greiems Filipss trešdienas vakarā, iespējams, ticis izraidīts no Latvijas, liecina interneta video vietnē «Periscope» ievietots viņa video.

Tajā redzams kā Filipss, iespējams, viesnīcas numuriņa tualetē, krievu valodā stāsta, ka viņu Latvijas tiesībsargājošās iestādes deportēs no valsts uz trīs gadiem. Cilvēki formas tērpos viņam vairākas reizes liek pārtraukt filmēšanu un savākt mantas.

Redzot, ka filmēšana pārtraukta netiek, tiesībsargājošo iestāžu pārstāvji viņam cenšas atņemt viedtālruni un video ieraksts pārtrūkst.

Iekšlietu ministrijā par notikušā apstākļiem plašākus komentārus aģentūrai BNS solīja sniegt ceturtdien.

Valsts policija (VP) trešdienas pēcpusdienā atbrīvoja 16.marta pasākumu laikā aizturēto prokrievisko žurnālistu Filipsu. Viņam tika noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par nepakļaušanos policijas iestādes darbinieka likumīgajam rīkojumam vai prasībai.

Par ļaunprātīgu nepakļaušanos policijas darbinieka rīkojumam vai prasībai, kad viņi izpilda sabiedriskās kārtības sargāšanas vai dienesta pienākumus var uzlikt naudas sodu līdz divsimt astoņdesmit eiro vai piemērot administratīvo arestu uz laiku līdz piecpadsmit diennaktīm. Par sodu Filipsam lems tiesa.

Drošības policija (DP) izvērtēja iespēju Filipsu iekļaut tā dēvētajā melnajā sarakstā. Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis žurnālistiem trešdien pēc 16.marta pasākumiem pauda, ka ir pamats Filipsa iekļaušanai tā sauktajā melnajā sarakstā un liegt iespēju viņam iebraukt Latvijā.

Filipss bija vienīgais aizturētais 16.marta pasākumos Rīgas centrā pēc skaļu saukļu izkliegšanas pie Brīvības pieminekļa ziedu nolikšanas laikā.

16.marta pasākumos - gājienā un piketos pie Brīvības pieminekļu - kopumā piedalījušies 800 līdz 900 dalībnieku, kas ir mazāk nekā iepriekšējos gados. Policija pasākumu norisi vērtē kā mierīgu. Saistībā ar nekārtību celšanu, policija aizturējusi vienu cilvēku - prokrievisko žurnālistu un blogeri Filipsu.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams