Pirmo 10.Saeimas koalīciju veidos pašreizējie partneri - "Vienotība", Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un apvienība "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK), apgalvo "Vienotības" priekšsēdētājs Ģirts Valdis Kristovskis.

Viņš uzsvēra, ka piektdien notikušajā topošās koalīcijas partneru sanāksmē visas apvienības sēdējušas pie viena galda un pieteikušas savus pārstāvjus nākamās valdības deklarācijas izstrādes darba grupām. "Sēdējām pie viena galda, un nekādu domstarpību nebija," noraidot informāciju par VL-TB/LNNK atstāšanu ārpus koalīcijas, sacīja Kristovskis.

Viņš arī apgalvoja, ka jaunās valdības sastāvs vēl nav zināms un ministru krēsli starp partijām nav sadalīti. Uz jautājumiem par to, uz kādiem ministru portfeļiem pretendē katra no koalīciju veidojošajām apvienībām, politiķis atbildēja, ka nekādas izsvērtas sarunas par to vēl neesot bijušas ne pašā "Vienotībā", ne arī apvienību starpā. Ja arī kaut kas ticis runāts, tad tikai "garām ejot".

"Vienotība" esot pārliecināta, ka vispirms ir jātiek skaidrībā par koalīcijas programmatisko pusi un tikai tad varēs runāt par konkrētiem cilvēkiem valdībā. "Jātiek skaidrībā ar koalīciju veidojošajām partijām par deklarāciju un prioritātēm, bet tikai pēc tam ir jārunā par ministru krēsliem. Kad būs paveikti priekšdarbi, tad runāsim par konkrētām personām," uzsvēra Kristovskis, piebilstot, ka oficiālās sarunas par ministru portfeļiem varētu notikt nākamās nedēļas otrajā pusē, kad būs jau sagatavot nākamās valdības deklarācijas pamats.

Taujāts par "Vienotības" uzstādījumiem sarunās par valdības krēslu sadalījumu, Kristovskis norādīja, ka ministru krēslu sadalē ir jāvadās pēc ievēlēto Saeimas deputātu skaita, bet pēc tam būs jāsaskaņo interešu jomas. Ja apvienību intereses pārklāsies, tikšot spriests, kā tās samērot.

Kristovskis neoficiāli tiek minēts kā potenciālais tieslietu ministrs, taču viņš nevēlējās komentēt un stāstīt par savām iecerēm vai vēlmēm. "Tas būtu jocīgi, ja es sāktu izteikties par savām politiskajām vēlmēm, jo no maniem lēmumiem ir atkarīga daudzu cilvēku nostāja," sprieda "Vienotības" vadītājs.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO