Atjaunot aviācijas degvielas piegāde Parīzes galvenajām lidostām, tomēr Nantes lidostā Francijas rietumos situācija ir kritiska. "Degvielas piegādes Parīzes lidostām tika atsāktas sestdienas pēcpusdienā, kas mazina degvielas trūkuma draudus Šarla de Golla lidostai," sacīja civilās aviācijas pārvaldes DGAC vadītājs Patriks Gandēls.

Amatpersonas sestdien brīdināja, ka Parīzes Šarla de Golla lidostai degviela varētu beigties jau pirmdien, jo streiku dēļ apturēts darbs desmit no Francijas 12 naftas pārstrādes rūpnīcām, kā arī virknē degvielas krātuvju.

Šonedēļ tika slēgts arī cauruļvads, kas piegādā degvielu Šarla de Golla lidostai, kā arī valdība ieteica autovadītājiem nekrist panikā par benzīna un dīzeļdegvielas izbeigšanos degvielas uzpildes stacijās.

Tomēr Francijas transporta ministrs Dominiks Bisero intervijā radiostacijai "Europe 1" apgalvoja, ka satraukumam nav pamata, jo plānots, ka protesta akcijas beigsies sestdien. "Šarla de Golla lidosta ir labi apgādāta no cauruļvada, kurā ir degviela. Lidostā nav problēmu. Mēs varam to nemitīgi apgādāt nenoteiktu laika periodu," viņš sacīja, norādot, ka degvielas piegādes pa cauruļvadu atsākās sestdienas pēcpusdienā.

Arī Francijas civilās aviācijas pārvaldes DGAC vadītājs Patriks Gandēls pavēstīja, ka degvielas piegādes Parīzes lidostām tika atsāktas sestdienas pēcpusdienā, kas mazina degvielas trūkuma draudus Šarla de Golla lidostai.

Francijas valdība devusi atļauju naftas kompānijām izmantot to ārkārtas rezerves, bet noraidījusi aicinājumus ķerties pie valdības kontrolētajām stratēģiskajām rezervēm. Vienlaikus Bisero pavēstīja, ka lidsabiedrībām ieteikts uzpildīt lidmašīnas ārvalstīs pirms atgriešanās Francijā. "Lidmašīnas, kas lido no Parīzes uz Berlīni, parasti atgrieztos bez uzpildīšanās [Berlīnē]," skaidroja Bisero.

Gandēls iepriekš brīdināja, ka Francijas rietumu pilsētas Nantes lidostā degvielas situācija ir kritiska un atcelti jau vairāki reisi. Nantes lidostai piegādāts neliels daudzums aviācijas degvielas ar kravas automašīnām.

Tikmēr Nantes lidostas pārstāvis noliedza, ka degvielas trūkuma dēļ būtu atcelti kādi reisi. Bisero apgalvoja, ka Nantes lidostas problēmas tiks atrisinātas tuvākajā laikā, savukārt Nicas lidostai paredzēts piegādāt degvielu no kaimiņos esošās Itālijas.

Kā jau ziņots, demonstranti piektdien apturēja degvielas piegādes vairākām lidostām, Francijā turpinoties streikiem pret pensionēšanās vecuma paaugstināšanu. Degvielas piegādes apsīkušas sakarā ar pārstrādes uzņēmuma "Grandpuits", kas piegādā benzīnu, dīzeļdegvielu un aviācijas degvielu, darbinieku pievienošanos protesta akcijām.

Franciju pārņēmušas masveida protesta akcijas, kas vērstas pret valdības paredzēto pensionēšanās sistēmas reformu.

Francijas parlamenta augšpalāta pagājušajā piektdienā apstiprināja pensionēšanās sistēmas reformas svarīgāko sastāvdaļu - paaugstināt pensionēšanās vecumu no 60 līdz 62 gadiem.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams