Centrālā vēlēšanu komisija publiskojusi 10.Saeimā ievēlēto deputātu sarakstu, kuru plānots apstiprināt CVK sēdē 19.oktobrī, TVNET informēja CVK Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) ir pabeigusi pārbaudīt un apkopot visu 1013 10.Saeimas vēlēšanu iecirkņu balsu skaitīšanas rezultātus un rīt, 19.oktobrī, pulksten 12.00 notiks CVK sēde, kurā plānots apstiprināt 10.Saeimas vēlēšanu galīgos rezultātus un 10.Saeimā ievēlētos deputātus.

Saskaņā ar šiem rezultātiem 10.Saeimā ir ievēlēti piecu partiju apvienību - "Vienotības", politisko partiju apvienības "Saskaņas centrs", Zaļo un zemnieku savienības, partiju apvienības "Par labu Latviju" un Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!" - "Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" deputātu kandidāti.

10.Saeimā "Vienotība" ir ieguvusi 33 deputātu vietas, politisko partiju apvienība "Saskaņas Centrs" - 29 vietas, Zaļo un Zemnieku savienība - 22 vietas, Partiju apvienība "Par Labu Latviju"- astoņas vietas un Nacionālā apvienība "Visu Latvijai" - "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK - astoņas vietas.

No "Vienotības" saraksta Saeimā no Rīgas vēlēšanu apgabala ievēlēti - Ģirts Valdis Kristovskis (PS), Ojārs Kalniņš (PS), Lolita Čigāne (PS), Rasma Kārkliņa (PS), Ints Dālderis (JL), Inguna Rībena (JL), Andris Buiķis (JL), Ilze Viņķele (PS), Imants Lieģis (PS).

No Vidzemes ievēlēti Valdis Dombrovskis (JL), Artis Pabriks (SCP), Ilma Čepāne (PS), Ainars Latkovskis (JL), Ina Druviete (PS), Edvards Smiltēns (SCP), Andris Vilks (PS), Arvils Ašeradens (PS), Dzintars Ābiķis (SCP), Guntars Galvanovskis (JL), Dzintra Hirša (PS) un Ingmārs Čaklais (PS).

No Latgales vēlēšanu apgabala ievēlēti Aleksejs Loskutovs (SCP) un Kārlis Šadurskis (PS), bet no Kurzemes - Solvita Āboltiņa (JL), Janīna Kursīte-Pakule (PS), Silva Bendrāte (JL) un Ingrīda Circene (JL). No Zemgales ievēlēti Sarmīte Ēlerte (PS), Artis Kampars (JL), Dzintars Zaķis (JL), Atis Lejiņš (PS), Aigars Štokenbergs (SCP) un Klāvs Olšteins (JL).

Politisko partiju apvienība "Saskaņas centrs" Saeimā būs 29 deputātu vietas.

No "Saskaņas centra" Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlēti Jānis Urbanovičs, Sergejs Dolgopolovs, Andrejs Klementjevs, Artūrs Rubiks, Boriss Cilevičs, Sergejs Mirskis, Nikolajs Kabanovs, Igors Pimenovs, Mihails Zemļinskis, Igors Meļņikovs, Aleksejs Holostovs, Ņikita Ņikoforovs un Igors Zujevs, no Vidzemes - Ivans Klementjevs, Jānis Ādamsons, Juris Silovs, Aleksandrs Sakovskis.

No Latgales ievēlēti Jānis Tutins, Raimonds Rubiks, Ivans Ribakovs, Vladimirs Nikonovs, Aleksandrs Jakimovs, Aleksejs Burunovs, Sergejs Fjodorovs, Dmitrijs Rodionovs, no Kurzemes - Valērijs Agešins, Valērijs Kravcovs, no Zemgales - Valentīns Grigorjevs un Vitālijs Orlovs.

Zaļo un zemnieku savienība ieguvusi 22 deputātu vietas. No Rīgas ievēlēti Raimonds Vējonis, Kārlis Seržants, Jānis Strazdiņš, no Vidzemes - Jānis Dūklavs, Ingmārs Līdaka, Iveta Grigule, Armands Krauze, Vitauts Staņa, Andris Bērziņš, no Zemgales - Augusts Brigmanis, Andris Bērziņš, Uldis Augulis, Dace Reinika, Aivars Dronka, no Latgales - Staņislavs Šķesters, Jānis Klaužs un Rihards Eigims, no Kurzemes - Gundars Daudze, Aija Barča, Dana Reizniece, Oskars Zīds un Jānis Vucāns.

No apvienības "Par labu Latviju" no Kurzemes ievēlēti Edgars Zalāns (TP), no Vidzemes - Māris Kučinskis (TP) un Guntis Ulmanis, no Latgales - Rita Strode (TP) un Imants Bekešs, no Rīgas - Ainārs un Inese Šleseri (LPP/LC), bet no Zemgales - Andris Šķēle (TP). Šim politiskajam spēkam Saeimā ir astoņas vietas.

No apvienības "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK Saeimā ievēlēti astoņi deputāti: no Rīgas - Dzintars Rasnačs (TB/LNNK) un Einārs Cilinskis (VL), no Vidzemes - Raivis Dzintars (VL), Visvaldis Lācis (VL), Jānis Dombrava (VL), no Latgales - Inese Laizāne (VL), no Kurzemes - Gaidis Bērziņš (TB/LNNK), bet no Zemgales - Imants Parādnieks (VL).

Šogad pirmo reizi 10.Saeimas vēlēšanu galīgo rezultātu apkopošanai un pārbaudēm bija iespējams sekot līdzi internetā CVK vēlēšanu rezultātu mājaslapā. 10.Saeimas vēlēšanu rezultāti pieejami adresē www.cvk.lv sadaļā "10.Saeimas vēlēšanu rezultāti" .

CVK 19.oktobra sēde, kurā plānots apstiprināt 10.Saeimas vēlēšanu rezultātus, notiks Smilšu ielā 4, Rīgā CVK sēžu zālē.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO