Otrdienas rītā pasaules medijus apceļoja ziņa par to, ka vismaz viens uzbrucējs nolaupījis «EgyptAir» lidmašīnu un piespiedis to nesēsties Kairā. Vīrietis bija bruņots ar spridzekļu vesti, kas vēlāk izrādījās vien butaforija. Kāds Lielbritānijas pilsonis lidojuma laikā notiekošo acīmredzot neuztvēra gana nopietni un ar lidmašīnas nolaupītāju nofotografējās.

Bildē 26 gadus vecais Bens Inness no Līdsas Lielbritānijā redzams kopā ar lidmašīnas nolaupīšanā apsūdzēto Eldinu Mustafu, kuram ap vidukli apvilkta josta, kas vizuāli atgādina spridzekļu jostu.

Anglis bildi «WhatsApp» saziņu vietnē lidojuma laikā nosūtījis savam istabas biedram ar tekstu: «Tu jau zini, ka es neesmu no tiem, kas ākstās. Ieslēdz ziņas, čalīt.»

Kā ziņots, kad lidmašīna pēc nolaupītāja prasības nolaidās Larnakas lidostā Kiprā, Mustafa, kurš ir Ēģiptes pilsonis, no lidmašīnas izmetis arābu valodā rakstītu zīmīti, kurā pieprasījis, lai tiktu nogādāts pie savas bijušās sievas, Kipras pilsones. Varas iestādes ar nolaupītāju sāka sarunas, kuru rezultātā tika atbrīvoti 74 no 81 pasažiera. Vairākas stundas lidmašīnā palika tikai nolaupītājs, trīs pasažieri un četri apkalpes locekļi.

Tiek ziņots, ka pārdrošās pašbildes jeb selfija autors bijis viens no pēdējiem, kas lidmašīnā palicis.

Galu galā Mustafa padevās un neviens cilvēks necieta.

Foto: Ekrānšāviņš

Tikmēr prese sākusi iztirzāt jautājumu, kā Mustafa Ēģiptē varēja iziet lidostas drošības kontroli ar savu neīsto spridzekļu vesti, kas vadu un formas dēļ tik un tā būtu jāuzskata par aizdomīgu priekšmetu.

Internetā parādījušies arī novērošanas kameru video no lidostas, kuros redzams brīdis, kad vīrietis iet cauri lidostas skeneriem.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams