Liepājā tiesa pieciem no sešiem par divu meiteņu izvarošanu aizturētajiem jauniešiem kā drošības līdzekli piemērojusi apcietinājumu, pastāstīja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Jolanta Knīse.

Papildināta saskaņā ar jaunāko informāciju

Saistībā ar notikušo sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma nodaļas par noziedzīgiem nodarījumiem pret tikumību un dzimumneaizskaramību. Ja jauniešus apsūdzēs par izvarošanu personu grupā, kā arī nepilngadīgās izvarošanu, viņiem iespējams cietumsods no pieciem līdz piecpadsmit gadiem.

Knīse norādīja, ka viņas rīcībā pašlaik nav informācijas, vai jaunieši jau iepriekš nonākuši konfliktā ar likumu.

Jau vēstīts, ka naktī no sestdienas uz svētdienu kāds piezvanīja policijai un paziņoja, ka ēkā Lāčplēša ielas 35. nama pagalmā dzirdami meitenes kliedzieni. Kad policija ieradās, viņi jaunos vīriešus pārsteidza pašā nozieguma brīdī un aptrakušos jauniešus burtiski norāva nost no upuriem – divām 16 un 18 gadu vecām meitenēm. Lai gan meitenes vēlāk teica, ka puišu šajā ballītē, uz kuru viņas uzaicinātas, bijis 10, nozieguma vietā tika aizturēti seši.

Noziegums tika atklāts, pateicoties kaimiņiem, kuri, sajutuši ko nelāgu, piezvanīja policijai.

No neoficiālajiem avotiem zināms, ka vainīgie varmākas apkārtnes Jaunliepājas puikas vien esot, kuri šajā adresē tusējuši un bieži dzēruši. Tāpat var tikai minēt, vai izvarošana viņiem prātā ienākusi tagad, vai jau līdzīgā veidā tusēts arī iepriekš.

J. Knīse skaidro, ka patlaban nevar pateikt, vai visi 10 puiši, kas piedalījās liktenīgajā ballītē, ir arī piedalījušies izvarošanā. Pagaidām apcietinājumā atrodas seši, un izmeklēšanas laikā tiks noskaidrota katra jaunekļa vainas pakāpe un atbildība.

Krimināllikums par grupveida izvarošanu paredz bargu sodu. 159. pantā teikts, ka par izvarošanu, ja to veikusi persona, kas jau agrāk izdarījusi izvarošanu, vai ja to izdarījusi personu grupa, kā arī par nepilngadīgā izvarošanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO