2012. gada Dakāras rallijreids jau ceturto reizi notiks Dienvidamerikā un pirmo reizi šajā kontinentā šķērsos trīs valstu teritorijas - Argentīnu, Čīli un Peru.

Rallijreids, ko pamatoti uzskata par sarežģītākajām motoru sporta sacensībām, no iepriekšējos vairāk nekā trīsdesmit gados notikušajām sacensībām atšķirsies ar vēl kādu jaunumu - pirmo reizi uz starta stāsies automobilis ar elektropiedziņu, turklāt tas ir konstruēts un būvēts tepat Latvijā. Konkrētāk - Ogres servisa centrā (OSC), inženiera un autosportista Andra Dambja pārraudzībā.

Šāda automobiļa sagatavošana nedaudz vairāk kā pusgada laikā 9000 kilometrus garām sacensībām, kas notiek divas nedēļas no vietas (starplaikā ir paredzēta tikai viena diena atpūtai), ir liels izaicinājums un, kā atzīst pats galvenais konstruktors Andris Dambis, "lai radītu darboties spējīgu pilnpiedziņas automašīnu ar elektrisku motoru un akumulatoriem, kas spētu izturēt 600 - 700 km garus ātrumposmus grūti pārvaramos apvidos, OSC inženieriem automašīnu faktiski nācās izgudrot no jauna".

FOTO: Ingars, TVNET

Dambis arīdzan norāda, ka konstruēšanas gaitā nācies ieviest pamatīgas izmaiņas, un tagad tā vietā, lai auto uz priekšu dzītu divi elektromotori, nolemts izmantot vienu 210 kilovatu (286 ZS) elektromotoru, kura griezes moments var maksimāli sasniegt 800 Nm. Šis lēmums atkal radījis nepieciešamību izmantot pārnesumkārbu, no kuras sākotnēji bijis iecerēts atteikties.

Bez tā automobilim aizmugurē ir uzstādīts Nissan 3,5 litru V6 benzīna motors, kas sajūgts ar ģeneratoru akumulatoru lādēšanai, 240 litru degvielas tvertne un 160 akumulatori. Automobiļa pilna masa pēc tehniskajiem datiem ir 3300 kilogrami.

Apjomīgi testi vēl nav veikti, taču līdz sacensību sākumam 2012. gada 1.janvārī ir atlikušas vien 46 dienas. Tādēļ, lai nodrošinātos pret neparedzētiem gadījumiem un mazinātu varbūtību palikt tuksnesī, Team Latvia (tā tagad sauc agrāko Riga Rally Raid Team) izmantos pārdomātu atbalsta un tehniskās palīdzības automašīnu taktiku. Proti, bez elektriskā OSCar eO (#370), ko vadīs Andris Dambis un Māris Saukāns, Dakāras trasē dosies sacensībās pārbaudīts OSCar O3 (#467) ar krievu sportistu Antonu Girgorovu pie stūres un Aināru Princi stūrmaņa krēslā. Princim, starp citu, jau ir liela pieredze un labi panākumi Dakāras rallijreidā - ekipāžā ar Jāni Āzi viņš 2009. gadā, kad sacensības pirmo reizi notika Dienvidamerikā, vieglo auto kategorijā izcīnīja 24. vietu kopvērtējumā.

FOTO: Ingars, TVNET

Bez abiem "oskariem" trasē dosies arī smagā automašīna DAF (#574) ar vēl starptautiskāku ekipāžu - Žans Šarls Morī/Žans Klods Kokē/Kaspars Dambis (Francija, Beļģija, Latvija). Šis auto arī pieteikts sacīkšu ieskaitē, līdz ar ko varēs piekļūt eO trasē, ja būs nepieciešams. Tāpat Team Latvia sastāvā startēs arī divas smagās tehniskās palīdzības mašīnas un divi Nissan pilnpiedziņas pikapi. Komandas kopējais dalībnieku skaits 2012. gada Dakārā būs 20.

2012.gada Dakāras rallijreids pirmoreiz šķērsos ierastās Argentīnas un Čīles robežas, lai finišētu Peru galvaspilsētā Limā. Rallijreids startēs 1. janvārī, taču šoreiz nevis Buenosairesā, bet gan 400 kilometrus attālajā kūrortpilsētā Mardelplatā. Pēc gandrīz 9000 kilometriem un 14 dažāda garuma un sarežģītības etapiem rallijreids finišēs 15.janvārī. Etapos iekļauto ātrumposmu garums variē no 29 līdz pat 557 kilometriem, taču pat īso ātrumposmu dienās jārēķinās ar nogurdinošiem, simtiem kilometru gariem pārbraucieniem.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO