Lai arī gaismas festivāls "Staro Rīga" visā savā krāšņumā notiks no 18. līdz 21. novembrim, jau Latvijas dzimšanas dienas priekšvakarā Rātslaukumā notika oficiālā tā atklāšana. Festivālu atklāja, ieslēdzot pirmo gaismas objektu "Krāsu simfonija".

Kā zināms, gaismas festivālā "Staro Rīga" šogad iekļauti 75 objekti, kas ir vairāk nekā iepriekšējos gados. Objekti no 18. līdz 21. novembrim tiks izgaismoti laikā no plkst. 18 līdz plkst. 23.

Rīgas domes finansētajā un konkursa kārtībā veidotajā programmā iekļauti 22 darbi. Piemēram, kreatīvās grupas "Ideju institūts" veidotā instalācija "Laika ceļotājs", biedrības "I Did It" gaismas instalācija "Trīs brāļu labirints", video grafiķa un dizainera Riharda Šešo gaismas objekts "Uz viļņa" un latviešu stikla mākslinieces Martas Ģibietes darbs "Dimanti un zvaigznes".

"Staro Rīga" 17. novembrī pie Rīgas pils

FOTO: Felicija Vērzemniece/TVNET

20 darbi iekļauti festivāla sadarbības partneru programmā. Tai savus objektus pieteikuši uzņēmumi un iestādes, kas izgaismos gan savas ēkas, gan instalācijas pilsētvidē. Jau trešo gadu festivālā piedalās "Arēna Rīga", otro gadu - uzņēmums "Laima", šogad ar instalāciju "Laimas smaidu pasaule", otro reizi tiks izgaismotas arī Skanstes virsotnes, šogad "Staro Rīga" piedalās arī kompānija "Samsung" ar instalāciju "Trīsdimensiju metamorfozes", izgaismots tiks arī Rīgas Zooloģiskais dārzs.

Festivālā ar savu programmu piedalās arī SIA "Tele2", piedāvājot darbus, kas izvēlēti studentu konkursā. Festivālā ar mazās formas darbiem debitē jaunie mākslinieki Matīss Šteinerts un Andris Silkāns (gaismas instalācija "Iespēju koks"), Artūrs Analts un Rūdolfs Strēlis (vidē integrēts gaismas objekts "Kāp"), Roberts Līcis (gaismas instalācijas "Ārā līst?" un "Noķer ēnu"), Laima Laizāne (gaismas instalācija "Akvārijs") un Uldis Āmars (gaismas instalācija "Satikties").

Pirmo reizi "Staro Rīga" vēsturē izveidota arī atsevišķa starptautiskā programma, kurā būs objekti no ārvalstīs notiekošiem līdzīgiem festivāliem. Šogad šajā programmā tiks izvietoti divi darbi: portugāļu mākslinieku projekts "Garas ielas īsiem stāstiem" un franču mākslinieka darbs "Zirgs, kas auļo".

Festivāla izmaksas ir ap pusmiljonu latu, Rīgas dome finansējusi apmēram trešdaļu.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO