Bijušais "Latvijas Krājbankas" valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars telefonsarunā ar TVNET vairījās komentēt situāciju ar 100 miljonu latu "izkūpēšanu" un uzsver - ja būtu līdzatbildīgs par notikušo, atrastos turpat, kur atsevišķi viņa bijušie kolēģi, kurus aizturējuši likumsargi.

Bondars, kurš bija "Latvijas Krājbankas" valdes priekšsēdētājs no 2006. gada jūlija līdz 2009. gada augustam, turpinot darboties padomē vēl līdz 2010.gada marta beigām, telefonsarunā atbild visai izvairīgi. Viņš norāda - lai dotu savu vērtējumu par notikušo, esot jāzina skaitļi un jāsaprot, kas izdarīts.

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) lomu bankas darbības apturēšanā viņš salīdzina ar tiesnesi sporta spēlēs: "Neviens tajā sporta spēlē nav pasargāts, ka neizcelsies kautiņš, nenotiks kaut kas pilnīgi nesankcionēts. Var teikt, ka tiesneši vainīgi un kur viņi skatījās, jo bieži tiesnešu darbība noved pie tā. Bet ir situācijas, kad tas notiek."

Aicināts izteikties par Vladimiru Antonovu, Bondars norāda, ka uzdots jautājums par kuru viņam kā bijušajam valdes priekšsēdētājam attiecībā uz savu bijušo darba devēju ir likumiski un ētiski ierobežojumi runāt.

Vaicāts, vai, esot amatā, viņam nav radušās aizdomas par bankā notiekošām pretlikumīgām darbībām, viņš atbild ar pretjautājumu, vai žurnālistam, rakstot par kaut ko, būs nojausma, kas pēc diviem gadiem notiks x, y, z uzņēmumā vai bankā.

Pēc TVNET piebildes, ka, visticamāk, iztrūkstošie 100 miljoni latu nav pazuduši vienas dienas laikā, Bondars atkārto - lai dotu šodienas vērtējumu, viņam jāzina finanšu dati, un viņa rīcībā tādu neesot.

Jautāts, vai nejūtas kaut kādā mērā līdzatbildīgs par notikušo, bijušais "Latvijas Krājbankas" valdes priekšsēdētājs ir lakonisks: "Kā jūs domājat, ja es būtu līdzatbildīgs, vai man nebūtu tāds pats liktenis kā dažiem labiem maniem bijušajiem kolēģiem?"

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO