Pirmajā adventē svētdien, 27.novembrī, Rīgā sāksies Ziemassvētku gaidīšanas laiks - tiks iedegtas svētku egles un atklāti Ziemassvētku tirdziņi, rīdziniekiem tiks rīkoti vairāki koncerti un citi pasākumi. Brīvdienās un arī pirmdien, 28.novembrī, Latvijā gaidāms lietus un krusa, ļoti brāzmaini vēji un vētra, prognozē sinoptiķi, taču Rīgas domē šo prognožu dēļ adventes pasākumus atcelt neplāno.

"Ja reaģēsim uz katru sinoptiķu pareģojumu, pasākumus nāktos bieži atcelt. Līdz svētdienai ir vēl daudz laika - uz vietas redzēsim," sacīja Rīgas domes Kultūras pārvaldes Pilsētas svētku noformējuma nodaļas vadītājs Guntars Kambars, piebilstot, ka dabas stihijas kādreiz trāpās arī pasākumu laikā, taču organizatori rīkosies atbilstoši situācijai.

Iedegs pilsētas galveno egli

Kā ziņots, pilsētas galvenā egle Rātslaukumā, piedaloties Rīgas mēram Nilam Ušakovam (SC), tiks iedegta plkst. 17, bet Doma laukumā - plkst. 18. Līdz ar svētku egles iedegšanu un muzikāliem priekšnesumiem Doma laukumā tiks atklāti arī tradicionālie Ziemassvētku tirdziņi, kuri katru dienu līdz pat 8.janvārim darbosies arī Līvu laukumā un Esplanādē. Šajā dienā svinīga egles iedegšana paredzēta arī Līvu laukumā un skvērā pie Latvijas Nacionālās operas.

Svētku koncerti

Pirmajā adventē rīdziniekiem un pilsētas viesiem sarūpēti arī svētku koncerti, un vairākos no tiem ieeja ir bez maksas. 27.novembrī Svētā Pētera baznīcā profesionālais pūtēju orķestris "Rīga", koris "Sonore", kā arī solisti Kristīne Gailīte un Ingus Pētersons aicina uz "Pirmās adventes koncertu". Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas kamerorķestris "Armonico", soliste Sonora Vaice un mūziķi Dārta Tisenkopfa, Evelīna Lašketa, Dace Šulce, Helvijs Sebris ielūdz uz labdarības koncertu "Adventa gaismā", kas notiks Rīgas Latviešu biedrības namā. 27.novembrī izjust svētku noskaņu mūziķi aicina arī Rīgas kultūras un tautas mākslas centrā "Mazā ģilde", Rīgas domā un kultūras centrā "Iļģuciems".

Skatīt pievienoto video!

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams