Šīs dienas ugunsgrēkā cietis Latvijas Okupācijas muzeja ēkas apšuvums, kas Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas (VKPAI) ieskatā ir būtiskākā bojātā vērtība.

Kā stāstīja inspektors Aivars Siliņš, lai apsekotu ugunsgrēkā cietušo ēku, viņš nav ticis tuvāk par norobežojošo zonu, tādēļ pašlaik ir tikai daļējs priekšstats par nodarītajiem postījumiem.

Apsekojot teritoriju, Siliņš secinājis, ka daļu no ēkas apšuvuma Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki, veicot ugunsgrēku likvidēšanas darbus, ir noplēsuši nost.

«Tie ir īpaši izgatavoti elementi, kas VKPAI skatījumā ir ēkas lielākā vērtība. Patlaban gan nav skaidrs, vai noņemtie elementi ir bojāti.

Tam būs nepieciešams detalizētāks apsekojums,» skaidroja Siliņš.

Latvijas Okupācijas muzeja ēka nav iekļauta Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā, tādēļ VKPAI lielāku uzsvaru liek tieši uz ēkas fasādi.

Inspektors pieļāva, ka

nākamnedēļ VKPAI sazināsies ar ēkas īpašniekiem, lai sarunātu iespēju aplūkot ugunsgrēkā cietušos bēniņus.

Viņaprāt, iekštelpu apsekošana varētu arī sniegt lielāku priekšstatu par ēkas fasādes bojājumiem.

VAS «Valsts nekustamie īpašumi» (VNĪ) nākamās nedēļas sākumā izvērtēs šodienas ugunsgrēka radītos zaudējumus un nepieciešamo Okupācijas muzeja ēkas remontu, sacīja VNĪ pārstāvis Arnis Blodons.

«Sagaidīsim ugunsdzēsēju atzinumu, un pēc tam, visticamāk,

nākamās nedēļas sākumā, VNĪ izvērtēs radušos zaudējumus un to, kāda apjoma remonts ēkai būs nepieciešams,»

sacīja Blodons.

Jau ziņots, ka šodien Okupācijas muzejā ēkā, Latviešu strēlnieku laukumā, izcēlās ugunsgrēks.

Kā pastāstīja VUGD preses pārstāve Viktorija Gribuste, informāciju par dūmiem, kas nāk no Okupācijas muzeja ēkas, VUGD saņēma plkst.11.30. Plkst.12.25 ugunsgrēks tika lokalizēts. Kā pēc tam žurnālistiem pastāstīja notikuma vietā strādājušais VUGD pārstāvis Artūrs Putrālis, degšanas platība bija neliela. Dega ēkas jumts un ārsienas daļa 15-20 kvadrātmetru platībā.

Pēc ugunsdzēsēju rīcībā esošās informācijas, ēkā netika veikti nekādi būvniecības darbi, tajā nebija arī nekādu būtisku materiālo vērtību. Ugunsgrēka rezultātā ēkas konstrukciju stabilitāte nav apdraudēta.

Ugunsgrēks Okupācijas muzeja ēkā, spriežot pēc sākotnējās notikuma vietas apskates, varētu būt izcēlies elektroinstalācijas bojājumu dēļ, taču precīzus ugunsgrēka izcelšanās iemeslus izmeklēšanā skaidros Valsts policija.

Saistībā ar ugunsgrēku Okupācijas muzejā ir sākts kriminālprocess. Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 18.nodaļas - par noziedzīgu nodarījumu pret īpašumu. Tāpat noteiktas ekspertīzes, lai noskaidrotu ugunsgrēka izcelšanās iemeslus, skaidroja Valsts policijas preses pārstāve Diāna Lūkina.

Okupācijas muzeja ēku VAS «Valsts nekustamie īpašumi» (VNĪ) ir apdrošinājuši par 1,2 miljoniem eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Ēka ir apdrošināta apdrošināšanas sabiedrībā «Ergo».

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams