Portugāle savas ekonomikas glābšanai, visticamāk, būs spiesta sekot Grieķijas un Īrijas pēdās un prasīt starptautisku aizdevumu no Eiropas Savienības un Starptautiskā Valūtas fonda (SVF), liecina aģentūras "Reuters" ceturtdien publiskotas aptaujas dati.

Saskaņā ar to 34 no 50 aģentūras aptaujātajiem analītiķiem pauda viedokli, ka Lisabona neiztiks bez ārējas palīdzības prasīšanas. Turklāt četri respondenti ir pārliecināti, ka galu galā pie starptautisko donoru durvīm būs spiesta klauvēt arī Spānija.

Aptaujā nav minēts, kad Portugālei vai Spānijai varētu būt nepieciešama glābšana.

Portugāles desmit gadu obligāciju ienesīgums krasi ceļas, un trešdien ienesīguma atšķirība ar desmit gadu Vācijas obligācijām sasniedza augstāko līmeni eiro zonas pastāvēšanas vēsturē - 481 bāzes punktu, atspoguļojot investoru bažas, ka Lisabona nespēs saviem spēkiem tikt galā ar savām finanšu problēmām.

Vairākums "Reuters" aptaujāto analītiķu 11.novembrī prognozēja, ka starptautisku aizdevumu prasīs Īrija, kuras varas institūcijas tolaik paziņoja, ka tās spēs krīzi atrisināt bez ārējas palīdzības.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams