Ja siltajās pavasara dienās vēlaties doties ārpus mājām un darbīga atpūta jums ir pa prātam, tad viena no pilsētām, kurp TVNET iesaka doties, ir Sigulda.

Siguldas pils kompleksa vadītāja Liene Kuplā atklāj, ka tapšanas procesā Siguldas pils kompleksā ir radošais kvartāls. Šobrīd atjaunota staļļa ēka, kurā jau ir atvērtas četras darbnīcas un izstāžu telpa. Visās darbnīcās ir iespējams ne vien vērot meistarus darbībā un iegādāties viņu darinājumus, bet arī iesaistīties un savas prasmes pārbaudīt pašiem. «Papildus darbnīcām mums ir arī izstāžu zāle, galerija, kur šobrīd ir apskatāma John Neeman Tools darbarīku izstāde,» stāsta Liene Kuplā.

BALTU ROTAS ir rotkaļu Initas un Vitauta Straupes izveidots uzņēmums, kas ar rotaslietu darināšanu nodarbojas jau vairāk nekā 20 gadus. Darbu pamatā ir seno baltu tautu rotu bagātības: forma, raksti un stāsts. Darbnīcā apmeklētāji tiks iepazīstināti ar rotu kolekcijām, kā arī paši varēs iesaistīties radošos procesos, izgatavojot sev nelielu suvenīru.
Lūgums pirms ierašanās pieteikt dalību: 29295142


Aušana

MĀJAS TEKSTILA darbnīcā apmeklētājiem tiks dota iespēja pielikt savu roku kopējā paklāja aušanā vai vērot, kā audums tiek austs stellēs vairāku gadsimtu senā tehnikā. Darbnīcā varēs iegādāties dažādus mājas tekstila izstrādājumus: galdautus, salvetes, halātus u.c., kas ir tekstila mākslinieces Gundegas unikāli radīti.
Lūgums pirms ierašanās pieteikt dalību: 29361817

Aušana Siguldas radošajā darbnīcā

FOTO: Mārtinš Otto

ĀDAS ARTELĪ apmeklētāji varēs vērot ādas darbu tapšanas procesu, kā arī paši izveidot dāvanas vai suvenīrus: jostiņas, atslēgu piekariņus, grāmatzīmes vai jebko citu. Ādas apdare ir viens no senākajiem amatniecības veidiem, bet mūsdienās tehnoloģijas sniedz iespēju ikvienam kļūt par meistaru un, izmantojot ādas plastikas apstrādes tehniku, izgatavot aksesuārus sev. Darbnīcā tiek piedāvāts izgatavot grāmatzīmes, magnētiņus vai atslēgu piekariņus ar vārdu, kā arī savērt pašam savu jostiņu.
Lūgums pirms ierašanās pieteikt dalību: 26442590

Tradicionālo Siguldas spieķu izgatavošana

SPIEĶU DARBNĪCĀ apmeklētāji ir gaidīti gan grupās, gan individuāli. Iepriekš piesakoties, grupai būs iespēja izdzīvot visu spieķa izgatavošanas procesu, kam ir vairāk nekā 200 gadus sena vēsture. Individuālie tūristi varēs iegūt savā īpašumā spieķīti, kurā paši būs iededzinājuši rakstu vai izkrāsojuši to. Spieķīši ir pazīstamākais un senākais Siguldas simbols, kas attīstījās līdz ar kņaza Kropotkina ierīkotajām Alpu takām, un spieķis kļuva par gājēja neatņemamu ceļabiedru.
Lūgums pirms ierašanās pieteikt dalību: 29425045Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO