"WikiLeaks" svētdien atklātībai nodeva vairāk nekā ceturtdaļmiljonu ASV Valsts departamenta dokumentu, kas skar plašu diplomātisko jautājumu loku. Ievērības cienīga ir kāda sarakste, kurā tiek izteiktas bažas par Krievijas un tās varas struktūru saistību ar organizēto noziedzību, ziņo "The Guardian".

"WikiLeaks" ziņo, ka ASV Valsts departaments pēdējo gadu laikā ir īpaši satraucies par Krievijas oficiālo varas struktūru, konkrēti izlūkošanas dienestu saistību ar organizēto noziedzību. Krievijas specdienesti cieši sadarbojoties ar Krievijas noziedznieku bosiem, kopīgi veicot dažādas nelegālas, pat kriminālas aktivitātes.

Sadarbība esot tik cieša, ka Krievijas valsts kļuvusi par "mafijas valsti".

Putins un Berluskoni viens otru dāsni apdāvinājuši

Tāpat "WikiLeaks" norāda, ka ASV diplomātu aprindās ar aizdomām raugās uz Krievijas prezidenta Vladimira Putina un skandalozā Itālijas premjera Silvio Berluskoni “netipiski” ciešo draudzību.

Abu valstu galvas pat savstarpēji apmainījušās ar izšķērdīgām un dāsnām dāvanām, kā arī ienesīgiem energoresursu līgumiem.

Amerikāņu diplomāti Putinu dēvē par alfa tēviņu

"WikiLeaks" publiskotajos ASV Valsts departamenta dokumentos ir atrodama sarakste, kurā ASV diplomāti Krievijas prezidentu Dmitriju Medvedevu nosauc par neizlēmīgu līderi, bet premjerministru Vladimiru Putinu dēvē par alfa tēviņu, pirmdien vēsta Maskavas laikraksts "Kommersant", atsaucoties uz tīmekļa vietnes "WikiLeaks" nule nopludinātajiem materiāliem. Minētos "WikiLeaks" dokumentus ieguvis Vācijas žurnāls "Der Spiegel", bet plašāka auditorija par tiem uzzinājusi kādā tvitera mikroblogā.

"Amerikāņi Krievijas prezidentu Dmitriju Medvedevu dēvē par bālu un neizlēmīgu, bet premjerministru Vladimiru Putinu - par alfa tēviņu," vēsta laikraksts.

Vašingtona brīdinājusi Maskavu, ka "WikiLeaks" jaunākā slepeno dokumentu publikācija varētu kaitēt starpvalstu attiecībām, tāpēc Krievijā amatpersonas šai ziņai jau bijušas gatavas, laikrakstam atzina informācijas avots Kremlī. "Mūsu diplomāti dažkārt ir tikpat atklāti savā privātajā sarakstē," norādīja laikraksta sarunbiedrs.

Savukārt Putina pārstāvis sakariem ar presi laikrakstam sacīja, ka ir pāragri šos portretējumus uztvert pārlieku nopietni. "Mums ir jāgaida un jānoskaidro, kāda ranga diplomāti izteikuši šos komentārus un kādos dokumentos tie parādās," sacīja Putina pārstāvis Dmitrijs Peskovs. "Jebkurā gadījumā - mums ir jānoskaidro, vai tas tiešām ir Putins, par ko viņi runā."

Tīmekļa vietne "WikiLeaks" svētdien atklātībai nodevusi vairāk nekā ceturtdaļmiljonu ASV Valsts departamenta dokumentu, kas skar plašu diplomātisko jautājumu loku, ziņo laikraksts "The New York Times".

Turpmāk vēl...

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams