Līdz nākamā gada janvāra beigām Latvijā norisināsies akcija "Ziedosim publiskajām bibliotēkām", kuras laikā Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti dāvināt grāmatas kādai no pašvaldības bibliotēkām.

Kā preses konferencē piebilda akcijas sabiedrisko attiecību konsultants Oskars Lepers, gadījumā, ja iedzīvotāju atsaucība un ieinteresētība būs necerēti liela, akcijas norises laiks tiks pagarināts.

Bibliotēkās veiktās aptaujas liecina, ka lielākais pieprasījums no lasītāju puses ir pēc uzziņu literatūras un jaunākajām grāmatām. Lai nodrošinātu, ka akcijas laikā katra bibliotēka saņem vajadzīgās grāmatas, mājaslapā "www.vairaknekavienadzive.lv" ir izveidots nepieciešamo grāmatu saraksts.

Grāmatas iespējams ziedot, aiznesot tās uz izvēlēto pašvaldības bibliotēku vai arī uz labdarības veikalu "Otra elpa".

Akcija ir veidota kā noslēguma posms Lasīšanas gadam.

Jau ziņots, ka 2010.gads Latvijā ir pasludināts par Lasīšanas gadu, aicinot cilvēkus vairāk lasīt. Lasīšana sniedz iespēju papildināt savas zināšanas un paplašināt redzesloku, bagātināt valodu un spēju izteikties, kā arī attīstīt kritisko domāšanu.

Aicina ziedot grāmatas publiskajām bibliotēkām / Foto: LETA

Kā atzina Lasīšanas gada patrons Saeimas deputāts Ints Dālderis ("Vienotība"), šajā gadā saikne starp lasītāju un grāmatu ir uzlabojusies, un viņš prognozē, ka tā varētu būt noturīga.

Akciju rīko reklāmas aģentūra "Publicis Riga" kopā ar domubiedriem.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams