Šodien atbrīvoti nemierīgajā Dārfūrā, Sudānā, nolaupītie trīs Latvijas pilsoņi, kas nemiernieku gūstā pavadīja vairāk nekā mēnesi, paziņoja ANO Pasaules pārtikas programmas (WFP) pārstāve Sudānā Amora Almagro. Beidzot nosaukti arī atbrīvoto Latvijas pilsoņu vārdi - Artjoms Nalbandjans, Jānis Gindra un Kaspars Reihlers.

"Mēs esam priecīgi paziņot, ka šie trīs vīrieši ir atbrīvoti, un mēs priecājamies par viņu ģimenēm Latvijā, kas tuvākajās dienās varēs viņus satikt," pavēstīja WFP izpilddirektore Džozete Šīrana. "Tagad mēs varam visi priecāties par viņu brīvību. WFP nenogurusi strādāja sadarbībā ar Sudānas un Latvijas valdību, lai panāktu viņu atbrīvošanu."

Par Latvijas pilsoņu atbrīvošanas apstākļiem pagaidām netiek ziņots, bet Latvijas valdība ķīlnieku atbrīvošanu bija uzticējusi ANO Pasaules Pārtikas programmas dienestam un iepriekš norādīja, ka Latvija, tāpat kā ANO, nepiedāvās izpirkuma maksu.

Piloti ir sveiki un veseli

Ārlietu ministrijas Preses centrā pavēstīja, ka par šo faktu jau ir informētas pilotu ģimenes un darba devēji.

Sākotnēji visu trīs atbrīvoto pilotu veselības stāvoklis tika raksturots kā labs, bet vēlāk Ārlietu ministrijas izsūtītajā paziņojumā tas tika norādīts kā "stabils un apmierinošs".

Šodien ap plkst.18 pēc Latvijas laika atbrīvotie lidotāji nogādāti ANO Pasaules pārtikas programmas bāzē Njalā. Šobrīd Ārlietu ministrijas vadītais Koordinācijas centrs veic nepieciešamās darbības, lai nodrošinātu visu trīs Latvijas pilsoņu drošu atgriešanos Rīgā.

Detalizētāka informācija par atbrīvošanas apstākļiem tiek solīta pēc nolaupīto Latvijas pilsoņu atgriešanās Latvijā. Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments kopā ar ANO Pasaules pārtikas programmas atbildīgajiem dienestiem pašlaik kārtojot visas nepieciešamās formalitātes, lai atbrīvotie piloti iespējami drīzāk atgrieztos Latvijā.

Ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis jau izteicis gandarījumu par Ārlietu ministrijas paspārnē esošā Krīzes centra darbību, kurā saskaņoti darbojās Latvijas dienesti. Ministrs par ķīlnieku atbrīvošanu ir informējis arī valsts augstākās amatpersonas – Valsts prezidentu, Ministru prezidentu un Saeimas priekšsēdētāju.

Nolaupītie strādāja ANO pārtikas programmā

Jau ziņojām, ka ANO pārtikas programmā strādājošie trīs Latvijas pilsoņi Dārfūrā tika nolaupīti 4.novembrī.

Bruņoti kaujinieki iebruka pilotu mājā un sagūstīja viņus, nogādājot nezināmā vietā.

Nolaupītie strādāja privātā Latvijas kompānijā "GM Helicopters", kas apkalpoja Apvienoto Nāciju Organizācijas pārtikas programmu. Programmas ietvaros viņi piegādāja pārtiku un humāno palīdzību nabadzības skartajam Dārfūras reģionam.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams