Atbrīvotie Latvijas helikoptera piloti patlaban uzturas Sudānā, kur iziet psiholoģiskās rehabilitācijas procesu, šodien žurnālistiem sacīja ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis.

Viņš uzsvēra, ka jaunākas informācijas patlaban nav un ar pilotiem turpina strādāt ANO Pasaules pārtikas programmas darbinieki. Patlaban arī neesot precīzi zināms, kad piloti varētu atgriezties Latvijā.

Pēc Kristovska teiktā, Latvijas pilotus bija nolaupījušas "vietējās grupas, kuras nodarbojas ar noziedzīgu darbību". Plašāka informācija par atbrīvošanas detaļām varētu būt zināma tikai pēc pilotu atgriešanās mājās.

EK slavē humānās palīdzības darbu

Ar kopīgu paziņojumu šodien klajā nācis Eiropas Komisijas attīstības komisārs Andris Piebalgs un Starptautiskās sadarbības, humānās palīdzības un reaģēšanas krīzes situācijās komisāre Kristalīna Georgijeva, informēja Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā.

"Mēs atzinīgi vērtējam kapteiņa Artjoma Nalbandjana, otrā pilota Jāņa Gindras un mehāniķa Kaspara Reihlera atbrīvošanu, kuri bija saņemti gūstā Darfūrā, strādājot Apvienoto Nāciju Humānās gaisa satiksmes misijā (UNHAS). Triju humānās palīdzības darbinieku atbrīvošana ir liels atvieglojums Eiropas Savienībai un Latvijai. Vēlamies izmantot šo iespēju un paust cieņu darbam, ko veic humānās palīdzības darbinieki visā pasaulē, dažreiz pat strādājot ekstremālos apstākļos. Ir jāatbalsta Āfrikas un ES kopīgais darbs, lai novērstu pamata cēloņus, kuri izraisa katastrofas un rada nabadzību, un lai nodrošinātu drošību, kā tas pašreiz tiek darīts Sudānā," teikts paziņojumā.

Amatpersonas norāda, ka tiklīdz uzzinājām labās ziņas, mēs sazinājāmies ar Džozeti Šīrenu, Pasaules Pārtikas programmas izpilddirektori, paužot atvieglojumu un prieku par pilotu atbrīvošanu.

Tomēr fakts, ka šie trīs drosmīgie vīri tika nolaupīti, norāda uz grūtībām,

ar ko saskaras humānās palīdzības darbinieki Sudānā, kur viņi turpina strādāt ļoti riskantos apstākļos.

"Nestabilā drošības situācija Sudānā būtiski ierobežo iespējas sniegt humāno palīdzību iedzīvotājiem, kuriem tā ir nepieciešama. Aicinām visas iesaistītās puses nodrošināt humānās palīdzības darbinieku drošību, lai viņi varētu turpināt palīdzēt miljoniem cilvēku, kuriem šī palīdzība ir vajadzīga. Tas ļaus mums, starptautiskajai sabiedrībai, vēl aktīvāk īstenot mūsu mērķi apkarot nabadzību un panākt drošību un attīstību," teikts paziņojumā.

Jau ziņots, ka ANO pārtikas programmā strādājošie trīs Latvijas pilsoņi Dārfūrā tika nolaupīti 4.novembrī. Bruņoti kaujinieki iebruka pilotu mājā un sagūstīja viņus, nogādājot nezināmā vietā.

Nolaupītie vīrieši strādāja Latvijas aviokompānijā "GM Helicopters", kurai ir līgums ar WFP.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams