ASV Kinoakadēmija pārskatīs «Oskaru» balsotāju CV, lai pārliecinātos par to kompetenci, vēsta britu laikraksts «The Guardian». ASV Kinoakadēmija ik gadu rīko prestižo «Oskara» balvu pasniegšanas ceremoniju. Šogad tā izpelnījās nopēlumu par to, ka otro gadu pēc kārtas aktiermākslas kategorijās netika nominēts neviens melnādains aktieris.

ASV Kinoakadēmija apņēmās līdz 2020. gadam balsotāju rindās nodrošināt lielāku skaitu sieviešu un etnisko minoritāšu, kā arī vēl citas izmaiņas.

Organizācijas prezidente Šerila Būna Aizeksa ierosinājusi piešķirt balsstiesības uz desmit gadiem. Pēc tam Kinoakadēmijas locekļiem būtu jāuzrāda neseni sasniegumi kino industrijā, lai tiesības balsot par gada labākajām filmām tiktu atjaunotas. Viņas priekšlikums uzņemts pretrunīgi.

Pirmdien visiem balsotājiem no sabiedrisko attiecību vai vispārīgā segmenta tika nosūtīta anketa, kurā lūgts norādīt to «iesaistīšanos industrijā». To saņēma visi balsotāji, kuri neatbilst kādai no kinoindustrijas profesijām, piemēram, aktieris, aktieru atlases vadītājs, specefektu veidotājs un tamlīdzīgi.

ASV Kinoakadēmija norādīja, ka šādi darbinieki «parasti netiek nosaukti filmu titros», taču organizācija vēloties nodrošināt, lai «ikviena locekļa padarītais tiktu novērtēts».

Vairāki Kinoakadēmijas locekļi žurnālam «The Hollywood Reporter» sacījuši, ka iepriekšējos gados nekas tāds neesot prasīts.

Anketas jāiesniedz līdz 6.maijam. Pēc tam balsotājiem visos 18 segmentos tiks paziņots, vai viņi varēs balsot par šī gada labākajām filmām. Nākamā «Oskaru» ceremonija notiks nākamā gada sākumā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO