Ik nedēļu labākajiem Latvijas mobilajiem reportieriem dāvā vērtīgas pateicības balvas. Pagājušajā nedēļā gan portāls TVNET, gan LNT raidījums Degpunktā šai balvai izvirzīja Grigoriju, kurš priecēja sabiedrību ar aizkustinošu video ar bērnudārza bērniņiem, kuri devās pastaigā, turoties kopīgā aukliņā un tērpti atstarojošās vestītēs. Tāpēc Degpunktā šonedēļ devās uz šo pirmsskolas iestādi uzzināt, kā audzinātājām radās šī doma.

Raidījums Degpunktā bērnudārzā vēroja, kā mazie audzēkņi sparīgi gatavojās ikdienas pastaigai – kāds kaut kur spraucās, kādam nokrita cimds. Rosība bija liela, taču pirmsskolas iestādes „Childcare Riga” audzinātājas zina, kā mazos sapulcēt vienkopus.

Audzinātājas mācās no Anglijas kolēģēm

Tāpat audzinātājas zina, kā mazo un draisko bērnu pastaigu Rīgas ielās padarīt īpaši drošu, izmantojot kādu Latvijā neierastu metodi. Visiem bērniņiem jāturas pie vienas kopīgas aukliņas un jāuzvelk atstarojošās vestītes. Arī Degpunktā pārliecinājās par metodes efektivitāti, kad bērni bija ceļā no bērnudārza uz tuvējo Vērmaņdārzu.

Tiklīdz intensīvās satiksmes iela Rīgas centrā bija šķērsota, mazo bērnu izpriecas varēja sākties un viņi enerģiski nodevās rotaļām spēļu laukumā. Tikmēr „Childcare Riga” pirmsskolas skolotāja Ieva pastāstīja Degpunktam, kā tika ieviesta šī īpašā drošības metode: „Es strādāju bērnudārzā Anglijā, tur tad arī mācījos. Mums bija obligāti jāvelk bērniem vestes. Īstenībā, pat ja viņi bija laukumā, bērniem bija vajadzīgas vestes.”

Bērniem gājiens pie aukliņas patīk

Ieva teica, ka mazajiem bērniem pret šo pārvietošanos pie aukliņas neesot pretenziju – bērniem tas patīkot un dodot arī drošības sajūtu uz ielas. „Arī šoferīši mums vairāk pievērš uzmanību, jo, pirmkārt, viņi jau pa lielāku gabalu redz mūs, ka tur kaut kas spīdīgs nāk, un viņi tajā brīdī piebremzē vairāk vai mazāk,” atzina Ieva. Kad bērni turas pa vidu pie aukliņas un katrā auklas galā ir pa audzinātājai, tas arī kopumā palīdzot labāk pārskatīt, vai visi bērni uz vietas.

Neierasto bērndārznieku gājienu pa ielu, turoties pie aukliņas, bija pamanījis arī Latvijas mobilais reportieris Grigorijs, kurš novērojumu iemūžināja video un to nosūtīja apskatei gan portāla TVNET lasītājiem, gan Degpunktā skatītājiem. Grigorijs vēlējās citiem parādīt, kā bērnudārzos rūpējas par mazuļu drošību Rīgas ielās.

Reportāža bija populāra TVNET lasītāju vidū

Portāla TVNET galvenā redaktore Zita Lunde atzina: „Šis bija ne tikai aizkustinošs, bet arī sirsnīgs un ļoti pamācošs video, jo mazuļi mēdz būt ļoti neprognozējami un tāpēc lieka drošība nāks tikai par labu. Šo rakstu par labāko atzina arī lasītāji, jo tas no Latvijas mobilo reportieru iesūtītajiem bija vislasītākais pagājušā nedēļā.”

Grigorija iesūtīto videomateriālu portālā TVNET bija noskatījušies aptuveni 20 tūkstoši lasītāju, tāpēc tā autoru portāla redakcija atzina par labāko Latvijas mobilo reportieri pagājušajā nedēļā, pasniedzot Grigorijam arī balvu no uzņēmuma „Latvijas mobilais telefons”. Lielā atzinība bērnudārza audzinātājas priecē, tomēr nepārsteidz, jo ik dienas garāmgājēji vēršot savus skatus mazo bērnu drošās pastaigas virzienā un nereti iemūžinot atmiņai.

Audzinātāja Ieva piebilst: „Smejas lielākoties, visiem patīk. Saka: vai, kādi forši cālīši! Ārzemnieki vispār mūs bildē un māj mums. Ļoti priecājas, man liekas. Tas tikai uzlabo dienu, kad redz tādus mazus, satuntuļotus cāļus!”

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO